SON TV

Prenses Beatrice evlendi

Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth'in torunu Prenses Beatrice dünya evine girdi.

Prenses Beatrice evlendi

Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth’in York Dükü oğlu Prens Andrew’den olan torunu Prenses Beatrice İtalyan emlakçı Edoardo Mapelli Mozzi ile evlendi.

Koronavirüs salgını öncesinde 29 Mayıs’ta yapılmak istenen ancak ertelenen düğün, yine salgın sebebiyle sade bir törenle gerçekleşti.

KRALİÇE’NİN ELBİSESİNİ GELİNLİK YAPTI

Windsor Sarayı’nda yalnızca 20 kişinin katılımıyla düzenlenen törende Prenses Beatrice, Kraliçe Elizabeth’e ait fildişi renkli bir kıyafet giydi. Kıyafette ufak tadilatlar yaptıran Beatrice’in bu tercihi İngiliz basınında geniş yer buldu. Kraliçe Elizabeth söz konusu elbiseyi Arabistanlı Lawrence filmin galasında giymişti. Gala İngiltere’nin başkenti Londra’da 10 Aralık 1962’de gerçekleşmişti. Film daha sonra Oscar almıştı.

Prenses Beatrice evlendi

Kraliçe’nin katıldığı törenle ilgili olarak Buckingham Sarayı, yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, çiftin Windsor Royal Lodge’daki All Saints Kraliyet Şapeli’nde evlendiği belirtilirken Edinburg Dükü ve yakın ailenin katıldığı ifade edildi. Açıklamada ayrıca düğünün ilgili tüm hükümet yönergelerine uygun olarak gerçekleştiği dile getirildi.