SON TV

Prensip kararlarında son dakika gelişmesi

SONTV, yargı teşkilatınca merak edilen 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi’ne ilişkin Prensip Kararları ve Kararname Takvimi’ne ilişkin son dakika bilgisine ulaştı. HSK Birinci Dairesince hazırlanan prensip kararlarının belirlenmesi amacıyla HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Toplantı sonrası prensip kararların bugün ilan edilmesi bekleniyor.

Prensip kararlarında son dakika gelişmesi

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nce hazırlanan Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi’ne ilişkin Prensip Kararların ne zaman açıklanacağı yargı teşkilatınca merak ediliyor. 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi’ne ilişkin Prensip Kararları ve Kararname Takvimi henüz ilan edilmedi. Yargı teşkilatı kararnamenin ne zaman ilan edileceğini merak ederken, prensip kararlarına ilişkin son dakika gelişmesi yaşandı.

Buna göre; Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, 2023 yılı Ana Kararnamesi’nde uygulanacak olan Prensip kararların belirlenmesine yönelik HSK Birinci Dairesi Başkanı Halil Koç başkanlığında bugün toplantı gerçekleştirildi. Toplantının ardından prensip kararların bugün ilan edilmesi bekleniyor.

HSK Birinci Daire Başkanı Halil Koç, sosyal medya hesabından, “HSK Birinci Dairesince hazırlanan 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi’ne ilişkin Prensip Kararları ve Kararname Takvimi HSK internet sitemizde (hsk.gov.tr ) birazdan yayımlanacaktır. Yargı teşkilatımıza hayırlı olsun.” paylaşımında bulundu.