SON TV

PTT sınav sonuçları açıklandı mı? PTT sorgulama sayfası

PTT sınav sonuçları açıklandı mı? 20 Eylül'de açıklanan yazılı sınav sonuçlarının ardından binlerce aday kesin sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. PTT sınav sonuçları internet üzerinden sorgulanacak. Sonuçlar ne zaman açıklanacak? PTT İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı PTT kesin sınav sonuçları, ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtını açıkladı.

PTT sınav sonuçları açıklandı mı? PTT sorgulama sayfası

PTT sınav sonuçları için heyecan dorukta. 5 bin personel alımı yapacak olan PTT’ye başvuran vatandaşlar kesin sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor.

Yazılı sınav sonuçları 20 Eylül’de ilan edilmişti.

PTT SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PTT’nin duyuru sayfasında yapılan açıklamaya göre; Kesin sınav sonuçları en geç 19.10.2018 tarihinde yayınlanacaktır. PTT sınav sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor. Sonuçların saat kaçta açıklanacağı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Yerleştirmeler yazılı sınav puanının yanı sıra adayların başvurduğu pozisyon ve il tercihi esas alınarak yapılacaktır.

Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) sınav sonuçları, ne zaman-saat kaçta açıklanacak sorusunun yanıtını resmi web sitesinde açıkladı.

YAZILI SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü resmi sitesi olan www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinden ilan edilecek ve ayrıca adayların cep telefonlarına bilgi amaçlı SMS gönderilebilecektir. PTT kesin sınav sonucu açıklanma saati henüz belli olmazken öğlen sonra erişime açılması bekleniyor.

PTT HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPACAK?

Avukat, Mimar, Mühendis
PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker
Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık)
Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık)
Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama)
Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik)
Gişe ve Büro Görevlisi
Gişe ve Büro Görevlisi (PTT’de çalışan firma elemanı)
Postacı, Postacı (PTT’de çalışan firma elemanı)

KESİN SONUÇLAR AÇIKLANDIKTAN SONRA…

Kurum kesin sonuçları açıkladıktan sonra Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonu için ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve iki katı yedek aday, Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday, olarak belirleyeceğini açıkladı.

GÖREVE BAŞLAMALAR NE ZAMAN OLACAK?

Yazılı ve sözlü sınav sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama işlemlerine, yazılı ve sözlü sınav sonucunun ilan edildiği tarihten itibaren belirli dönemler halinde en geç bir sene içinde başlanılacak.

HANGİ PUANI ALAN NEREYE YERLEŞECEK?

PTT personel alım sınavından 70 puan ve üstü alanlar;

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonlarına başvuru yapabilecek

PTT personel alım sınavından 60 puan ve üstü alanlar;

Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık), Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama), Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (PTT’de çalışan firma elemanı), Postacı, Postacı (PTT’de çalışan firma elemanı) pozisyonlarına başvuru yapabilecek.

ETİKETLER: