SON TV

Quaresma’dan Porto sinyali!

Beşiktaşlı futbolcu Ricardo Quaresma, Portekiz'de Voce na TV'ye konuk oldu. Yıldız futbolcu önemli açıklamalarda bulundu.

Quaresma’dan Porto sinyali!

Takımdan ayrılacağı yönünde haberler çıkan Q7, Porto hakkında akıllarda soru işareti yaratan ifadeler kullandı. Quaresma, ‘Porto benim büyük aşkım. Farklı bir kulüp. Farklı bir gizemi var. Başkanları da çok iyi. Porto’nun benim hayatımda her zaman önemli bir yeri var’ dedi.

Porto ile ilk sözleşmesi hakkında konuşan Portekizli yıldız, ‘Benimle dalga geçtiklerini düşündüm. Telefonu açtım ve alay ettiklerini düşündüğüm için kapattım. Sonrasında ben cevap verene kadar telefonla aramaya devam ettiler. Ciddi diye düşündüm ve telefonu açtım. Sonrasında anneme ve kardeşime koştum. Bu benim için büyk fırsattı. Çok mutlu olduğum andı’ şeklinde konuştu.

QUARESMA KİMDİR?

Ricardo Quaresma, 26 Eylül 1983 tarihinde Portekiz’in Lizbon şehrinde dünyaya geldi. Futbol oynamaya henüz 4 yaşındayken başlayan Ricardo Quaresma, 10 yaşındayken Sporting CP’in altyapısına girdi. Futbol oynayışıyla ve yeteneğiyle beğeni topladı ve dikkatleri üzerine çekti. Porto ile oynanan maçta 17 yaşındayken ilk kez bir lig maçında A takım forması giymiş oldu.

O dönem Sporting’in teknik direktörü olan Laszlo Boloni, Cristiano Ronaldo’yu yedek bırakarak Ricardo Quaresma’yı oynatıyordu ve böylece Quaresma, adından daha fazla söz ettirmeye başladı.