SON TV

Resimli cuma mesajlarıyla sevdiklerinize hayırlı cumalar dileyin.. En güzel resimli Cuma mesajları

Mübarek cuma günü, sevdiklerinizin Cuma gününü resimli mesajlarla kutlayabilirsiniz. 21 Aralık Cuma günü için sizlere farklı, anlamlı, güzel ve görselli Cuma mesajları hazırladık. Resimli cuma mesajlarını buradan alıp sevdiklerinize gönderebilir sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Sosyal medyada paylaşabileceğiniz ve Whatsapp'tan atabileceğiniz cuma mesajlarını sizler için derledik İşte en güzel resimli cuma mesajları...

Resimli cuma mesajlarıyla sevdiklerinize hayırlı cumalar dileyin.. En güzel resimli Cuma mesajları
  • Yaşam
  • 21 Aralık 2018 12:58

İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek cuma günlerinde, Müslümanlar birbirlerinin cumasını kutlamak için dua ve resimli cuma mesajı gönderiyor. Cuma mesajları, İslam alemi için büyük bir değere sahiptir. En yeni ve güzel resimli Cuma mesajları ile sevdiklerinizi mutlu edin. Sevdiklerinize gönderebileceğiniz yazılı veya resimli cuma mesajı hemen haberimizin sayfalarından kolayca paylaşabilirsiniz. İşte, 21 Aralık bu hafta sizler için seçtiğimiz birbirinden özel resimli cuma mesajları..

Biz de sizler için resimli, anlamlı, özlü, güzel cuma mesajlarını derledik. En güzel cuma mesajlarını haberimizde bulabilirsiniz.

.  

Öyleyse yalnız beni anın ki ben de sizi anayım. Bana şükredin, sakın nankörlük etmeyin. Ey iman edenler! Sabır ve namazla Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir. (BAKARA suresi 152-153. ayetler) Hayırlı cumalar.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.(Cum’a, 62/9) Cumanız mübarek olsun.

“İnsanların en hayırlısı ömrü uzun olup ameli güzel olandır.” (Tirmizî, Zühd”,21)Cumamız bereketli olsun

Mü’minler gerçekten kurtuluşa ermişlerdir. Onlar ki, namazlarında derin saygı içindedirler. Onlar ki, faydasız işlerden ve boş sözlerden yüz çevirirler. Onlar ki, zekatı öderler. Onlar ki, ırzlarını korurlar. (Mü’minûn, 23/1-5) Hayırlı cumalar.

De ki: “İster Allah diye yakarın, ister Rahman diye yakarın. Hangisiyle yakarırsanız yakarın, en güzel isimler/Esmâül Hüsna O’nundur. Namazında sesini yükseltme, kısma da. İkisi ortası bir yol tut.” (İSRÂ suresi 110. ayet) Hayırlı cumalar.

Allah rahmeti yüz parça yarattı. Bu rahmetten doksan dokuzunu yanında tuttu. Yeryüzüne (bu rahmetin) sadece bir parçasını indirdi. İşte bu bir parça sebebiyledir ki yaratıklar birbirine acımaktadırlar. (Öyle ki) at, süt emen yavrusuna engel olmaması için ayağını bu rahmet sayesinde kaldırır.”(Buharî, “Edeb”, 78) Hayırlı cumalar.

ETİKETLER: