SON TV

Restoranlardan enflasyona karşı indirim! İşte indirim yapan firmalar

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği bünyesinde yer alan 3 bin restoran yıl sonuna kadar yüzde 10 ile yüzde 30 arasında indirim kampanyası başlattı.

Restoranlardan enflasyona karşı indirim! İşte indirim yapan firmalar

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından başlatılan enflasyonla mücadele seferberliğine Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği de katıldı. Bugünden itibaren 3 bin civarında restoran şubesinde yüzde 10 ile yüzde 30 arasında indirim uygulanacak. Kampanya yıl sonuna kadar sürecek.

KAMPANYAYA KATILAN BAZI FİRMALAR

İndirim yapan restoranlar arasında tedarikçiler de var, kampanyaya bugün itibariyle katılan bazı şirket isimleri ise şöyle;

“Bereket Döner, Saray Muhallebicisi, Seyidoğlu, Simit Sarayı, Mevlana Pide, Sütiş, Mado, Murat Güllüoğlu, Kadırgalı, Lokma, İkizler, Merhaba, Tonton Baba, Sarıhan, Ramazan Bingöl, İstinye Tavukçusu, Oses, Gazeli, Alpedo, Kahve Dünyası, 1 İskender, Paçacı Hasan, Mienyu Pizza City, Kınacı, Kebapçı Dursun, Öztiryakiler, Haliç Kongre Merkezi”

‘Enflasyonla Topyekûn Mücadele’ programına 1200 firmadan tam destek

Enflasyonla mücadele programı kapsamında indirime giden firmaların sayısı kısa sürede 1200’ü buldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın açıkladığı ‘Enflasyonla Topyekün Mücadele’ programına katılan firma sayısı bir haftada bin 200’ü buldu.

Program kapsamında aralarında perakende, gıda, otomotiv, mobilya, tekstil, sağlık, elektronik sektörlerinin dev markalarının da bulunduğu çok sayıda firma, dernek, oda ve kurum desteklerini açıkladılar.

Enflasyonla mücadelenin takibi için açılan “enflasyonlamucadele.org.tr” internet sitesi üzerinden kampanyaya katılan firmalar “Enflasyonla Topyekûn Mücadele” logosunu mağazalarda ve ürünlerde karar aldıkları indirim oranlarıyla kullanmaya başladılar.