SON TV

‘Türk polisi, Kaşıkçı’nın cesedini bulmaya çok yakın’

Suudi Arabistan Konsolosluğu'nda öldürülen Cemal Kaşıkçı'yla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Reuters, Türk polisinin Kaşıkçı'nın cesedini bulmaya yakın olduğunu duyurdu. Polisler Yalova ve Belgrad Ormanı'nda arama yapıyor, Belgrad Ormanı'ndaki güvenlik kamerası kayıtları inceleniyor.

‘Türk polisi, Kaşıkçı’nın cesedini bulmaya çok yakın’

Reuters’e açıklama yapan bir Türk yetkili, Cemal Kaşıkçı’nın bedeninin akıbetini öğrenmeye çok yaklaştıklarını belirtti. Yapılan açıklamada Yalova ve Belgrad Ormanı’nda polislerin araştırma yaptığı ve bölgedeki kamera kayıtlarının incelendiği duyuruldu.

Kaşıkçı olayını araştıran polislerin ayrıca Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na giriş çıkış yapan tüm araçların kaydını incelediği ve Kaşıkçı’nın DNA örneklerinin Türkiye’den temin edildiği ve şu an için bu konuda Suudi Arabistan’a başvurulmasına ihtiyaç olmadığı ifade edildi.

SUUDİ ARABİSTAN, KAŞIKÇI’NIN KONSOLOSLUKTA ÇIKAN KAVGADA ÖLDÜĞÜNÜ DUYURMUŞTU

Suudi Arabistan devlet televizyonu, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nda çıkan ‘kavga’da öldüğünü dünyaya duyurdu. Riyad yönetimi, cinayeti Kral Selman’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı telefon görüşmesinden dakikalar sonra kabul etti.