SON TV

Reyhanlı faili Yusuf Nazik 100 isim verdi

Hatay Reyhanlı'daki kanlı terör saldırısının faili Yusuf Nazik'in Suriye ve Türkiye'de bulunan örgütle bağlantılı 100'e yakın kişinin adını verdiği öğrenildi.

Reyhanlı faili Yusuf Nazik 100 isim verdi

MİT’in Suriye’de yakalayarak Türkiye’ye getirdiği Reyhanlı saldırısının faili Yusuf Nazik’in sorgusunda kendisi ve örgütle bağlantılı 100’e yakın kişinin ismini verdiği öğrenildi. Polise Suriye ve Türkiye’de bulunan örgüt bağlantılı 100’e yakın kişinin adını veren Yusuf Nazik’in daha çok sayıda kişinin ismini vererek teşhis edeceği belirtildi.

ÖZEL EKİP ÇALIŞMALARA HIZ VERDİ

Yeni Asır’da yer alan habere göre; Reyhanlı’da 2013 yılında gerçekleştirilen, 53 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıda failleri yönlendiren ve Suriye istihbaratıyla irtibatı sağlayan terörist Nazik, MİT’in ‘nokta operasyonu’ ile Suriye’nin Lazkiye kentinde başına çuval geçirilerek yakalanıp Türkiye’ye getirilmişti. Güvenli yollardan Türkiye’ye getirilen Nazik’in, MİT ve Emniyet’teki sorgusu ikinci kez uzatıldı. Bu kararda verdiği önemli bilgi ve dokümanların araştırılması ve netlik kazanması gerekçe gösterilmişti.

İçişleri Bakanlığı’nın Terörden Arananlar Listesi’nde mavi kategoride bulunan Yusuf Nazik’in saldırı öncesi Türkiye’ye gelerek, kimlerle görüştüğü halen araştırılıyor. İsmini verdiği ABD’li vatandaşın bulunduğu 100’e yakın listede bulunan örgüt bağlantılı yerli ve yabancı teröristlerin kimliklerinin belirlenmesi ve yakalanması için kurulan özel 40 kişilik ekip çalışmalarına hız verdi.

BELİRLENEN ADRESLERE BASKIN YAPILACAK

Suriye ile Türkiye arasında yasadışı yollarla insan kaçakçılığı yaptığı ortaya çıkan terörist Nazik’in verdiği bilgilerin netlik kazanması için gözaltı süresinin bir kez daha mahkeme kararı ile uzatılabileceği öne sürülüyor. Ayrıca nokta isim ve adresler verdiği ve önümüzdeki günlerde gerek yurtdışında gerek Türkiye içinde nokta iki ayrı adrese baskın yapılacağı öğrenildi.

BULUNDUĞU BİNANIN ÇEVRESİNDE KUŞ UÇURTULMUYOR

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbarat Şube Müdürlüklerince oluşturulan örgüt konusunda uzman personelin yer aldığı özel ekibin sorguladığı Yusuf Nazik çok sıkı korunuyor.  Bulunduğu binanın çevresinde kuş uçurtulmadığı öğrenildi.