SON TV

Ruhsar Pekcan’dan stokçulara önemli uyarı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, piyasadaki dalgalanmayı fırsat bilerek stokçuluk yapanlara önemli uyarılarda bulundu. Piyasa dengesinin bozulmasının önüne geçmek için tedbirler alınacağını vurguladı

Ruhsar Pekcan’dan stokçulara önemli uyarı!

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye’ye yönelik düzenlenen ekonomik saldırılar ardından piyasadaki dalgalanmayı fırsat bilerek stokçuluk yapanlara önemli uyarılarda bulundu. Piyasa dengesinin bozulmasının önüne geçmek için tedbirler alınacağını vurgulayan Pekcan, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

İşte Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın twitter hesabından yaptığı o açıklama;

“Son dönemde finansal piyasalardaki geçici dalgalanmaları fırsat olarak gören bazı spekülatörlerin çeşitli ürün ve ürün gruplarında arz-talep dengesiyle uyuşmayan fiyat artışları, stokçuluk vb.piyasa fiyat oluşumunu bozucu davranışlar gerçekleştirdikleri gündeme gelmektedir. Ticaret Bakanlığı olarak gelişmeleri anlık olarak takip ederek, piyasa dengesinin bozulmasını engelleyici tedbirleri almaya devam edeceğiz.”

 

 

RUHSAR PEKCAN KİMDİR?

Ruhsar Pekcan, 1958 Manisa’da dünyaya geldi. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Fakültesi mezunu. Yüksek lisansını da aynı fakültede yaptı.
1981 yılında TSKB Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda başladığı kariyerine, özel sektörde çeşitli firmalarda farklı görevlerin ardından Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etti.

2005 yılında altyapı projelerine içme suyu, sulama, petrol ve doğalgaz boruları, santrallere elektromekanik aksamı temin eden Karon Mühendislik ve Ticaret Ltd. Şti.’ne kurucu ortak olarak katıldı. Halen aynı şirketin Yönetici Müdürü’dür.

Daha önce üç dönem DEİK-Türk Suriye İş Konseyi Başkanlığını yürüttü. Ayrıca, DEİŞ-Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Ürdün İş Konseyi Başkanlığı, Türk-Irak ve Türk-Libya Konseyleri Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. Halen TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcılığı, İTO-IKGK İstanbul Kadın Girişimler Kurulu Üyeliği, ECO-CCI Ekonomik İşbirliği Teşkilatı, Ticaret ve Sanayi Odaları, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeliği görevleri yürütüyor. IWEC 2012 Ödülü sahibidir. IWEC Uluslararası Kadın Girişimciler – IWEC Global Ambasador olarak seçildi. İş ve Meslek Sahibi Kadınlar İstanbul Kulübü kurucu üyesidir. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk annesidir.

ETİKETLER: