SON TV

Rusya: Türkiye, ABD’ye rağmen S-400 alacak!

Rusya Başbakan Yardımcısı Yury Borisov gazetecilere yapığı açıklamada, ABD'nin tehditlerine rağmen Türkiye'nin S-400 hava savunma füze sistemlerinden vazgeçmediğini, 2019 yılında teslimat yapılacağını söyledi.

Rusya: Türkiye, ABD’ye rağmen S-400 alacak!

Rusya Başbakan Yardımcısı Yury Borisov gazetecilere yapığı açıklamalarda, Türkiye 2019 yılında, tüm teçhizatları ile birlikte S-400 hava savunma füze sistemlerini teslim alacak, Ankara, ABD’nin bütün tehditlerine rağmen, sözleşmeden vazgeçmedi ifadelerini kullandı.

Borisov, “Bence Almaz-Antey (üretici) önümüzdeki on yıl boyunca yükleme konusunda sorun yaşamayacak. Sadece geleneksel ortaklarımız değil, aynı zamanda, bildiğiniz gibi, NATO ülkeleri, Türkiye, ABD’nin bütün tehditlerine rağmen, bu sözleşmeden vazgeçmedi. 2019 yılında, tüm teçhizatları sözleşmeden doğan yükümlülüklerimize uygun olarak zamanında alacak” açıklamasında bulundu.

DOLARA İHTİYACIMIZ YOK

Borisov, Rusya’nın ABD dışındaki ülkelerle askeri anlaşmalarında dolar kullanımını terk etmesi gerektiğini belirterek, Amerikan parasının kullanılmasının “kendi çözümüne sahip bir sorun olduğunu” vurgulayarak, “Dolara ihtiyacımız yok. Rublelere ihtiyacımız var. Rublesi  piyasa oynaklığı ve döviz kuru dalgalanmalarına rağmen istikrarlı bir para birimidir. Neden ABD doları ile Irak veya Çin ile sözleşmeler yapmalıyız? Buna gerek yok” dedi.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: