SON TV

Rusya’dan flaş tatbikat açıklaması

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 1 ve 8 Eylül 2018 tarihlerinde 25 gemi ve 30 uçakla Akdeniz'de tatbikat yapacaklarını bildirdi

Rusya’dan flaş tatbikat açıklaması

Rusya Savunma Bakanlığı, 1 ve 8 Eylül tarihlerinde 25 gemi ve 30 uçakla Akdeniz’de tatbikat yapacakları bilgiini paylaştı. Bakanlık  tatbikatta, anti-uçak, anti-denizaltı ve anti-mayın talimleri yapılacağını duyurdu. Tatbikata 300 bin askeri personel katılacak.

ÖNÜMÜZDEKİ AY YAPILMASI PLANLANIYORDU

Rusya geçtiğimiz günlerde de Soğuk Savaş’tan bu yana en büyük askeri tatbikatını önümüzdeki ay yapmayı planladığını açıklamıştı.

300 BİN ASKERİ PERSONEL

Rusya Federasyonu’nun doğusu ve orta bölgesine yayılan tatbikata 300 bin askeri personel katılacak. Çin ve Moğolistan silahlı kuvvetleri de tatbikatlarda yer alacak.

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Rusya’ya karşı ‘dostane olmayan ve saldırgan tutumların bu çapta bir tatbikata meşru zemin hazırladığını’ söyledi.

36 BİN TANK

Savunma Bakanı Sergei Şoygu ise 11-15 Eylül tarihleri arasındaki tatbikata 36 bin tank ve zırhlı personel taşıyıcısı ile 1000’den fazla savaş uçağının katılacağını aktardı.

Sibirya’dan Rusya’nın uzak doğusuna uzanan tatbikat alanında tüm hava kuvvetleri ile donanma filolarından ikisi de eşlik edecek.

ETİKETLER: