SON TV

Rusya’dan vize açıklaması! Mevlüt Çavuşoğlu ve Lavrov görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'dan Türkiye ile vize konusunda çok önemli açıklama geldi.

Rusya’dan vize açıklaması! Mevlüt Çavuşoğlu ve Lavrov görüştü

Türkiye ile Rusya arasında vize konusuyla ilgili Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’dan önemli bir açıklama geldi. Bilindiği gibi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Rus mevkidaşı Lavrov ile görüştü. 

Çavuşoğlu görüşme sonrası verdiği mesajda Rusya ile işbirliğini artırmanın yollarını arayacağız dedi. Gelen son dakika bilgisine göre ise Çavuşoğlu’nun bugün Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir görüşme gerçekleştireceği belirtildi.

Moskova’da Çavuşoğlu’yla bir araya gelen Lavrov, görüşmenin basına açık kısmındaki konuşmasında “Rusya ve Türkiye’nin gündeminde her zaman istişare edilecek konular var. Ticaret, ekonomi alanındaki ilişkiler, insani işbirliği, askeri-teknik işbirliği son derece yoğun ve aktif bir şekilde gelişiyor” dedi.

‘İKİ ÜLKENİN DİĞER BAKANLARI ARASINDA GÖRÜŞMELER YAPILACAK’

Lavrov’a göre Rusya ve Türkiye’nin diğer bakanları arasında da kısa süre içinde görüşmeler yapılacak. Lavrov, “Diğer bakanlıklar ve kurumlar arasında kısa süre sonra temaslar gerçekleştirilmesi planlanıyor. Elbette, liderler arasındaki görüşme takvimi de her zaman gündemimizde yer alıyor” ifadelerini kullandı.

“ERDOĞAN VE PUTİN YAKINDA GÖRÜŞEBİLİR”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya lideri Vladimir Putin arasında yakın zamanda temas ve görüşmeler planlandığını söyleyen Çavuşoğlu, “Şüphesiz dışişleri bakanları olarak bizim işimiz bu tür görüşmelerin hazırlığını yapmak” dedi.

RUSYA’DAN TÜRKİYE İLE İLGİLİ VİZE AÇIKLAMASI

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, “Türkiye ile vize konusunda istişare mekanizması oluşturulacak. En kısa sürede müjdeyi alacaksınız” dedi.