SON TV

Sağlıkçıları soyan hırsıza emniyetten anında müdahale

Sağlıkçıları soyan hırsıza emniyetten anında müdahale

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü görevlilerince, 28.03.2020 günü İlimiz Kartal ilçesi Cevizli Mahallesinde bulunan bir hastane içerisinde doktor olarak görev yapan Burcu A.(27) ve hemşire Seren Y.(20) isimli şahısların sırt çantaları ile yine aynı hastanede özel güvenlik olarak görev yapan Dilek E.(31) İle temizlik görevlisi Sevilay E.(41) isimli şahısların cüzdanlarının çalınması sonucu meydana gelen (4) ayrı “Açıktan Hırsızlık” konusu ile ilgili faillerin yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında operasyon düzenlendi.

Bahse konu olay ile ilgili ivedilikle olay yerine geçilmiş, elde edilen kamera görüntüleri incelemesi ve yapılan bölge çalışmaları neticesinde bahse konu olayları Engin K. (31) isimli şahsın gerçekleştirdiği tespit edilmiş, şahıs aynı gün suç eşyaları ile birlikte hastane bahçesinde yakalanarak gözaltına alındı.

Konu ile ilgili yakalanan ve “Kasten Yaralama” suçundan (1) kaydı bulunduğu belirlenen Engin K. isimli şahıs 29.03.2020 günü sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.