SON TV

Savcı adayını hastane ihmali mi öldürdü

Ankara’da 26. Dönem Adli Yargı Hakim ve Savcı Adayı 26 yaşındaki Büşra İpşiroğlu hayatını kaybetti. İpşiroğlu’nun hemoroit şikayeti ile hastaneye gittiği, ameliyatın ardından şikayetlerinin artması üzerine entübe edildiği ancak kurtarılamadığı ortaya çıktı. Genç hakim savcı adayının babası Turan İpşiroğlu, kızının ölümünden hastane personelinin sorumlu olduğu iddiasında bulundu.

Savcı adayını hastane ihmali mi öldürdü

Ankara’ya stajını yapmak için gelen 26. Dönem Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adayı Büşra İpşiroğlu yaklaşık 1 ay önce özel bir kız yurduna yerleşti. Bu sırada rahatsızlanan İpşiroğlu, hemoroit şikayeti ile hastaneye gitti. 21 Haziran’da ameliyata alınan İpşiroğlu, ertesi gün devam eden mide bulantısı ve kusma şikayeti nedeniyle taburcu edilmedi. İpşiroğlu, şikayetlerinin artması üzerine entübe edilerek yoğun bakıma alındı.

Yaklaşık 3 gün yoğun bakımda kalan genç hakim savcı adayı, enfeksiyona bağlı çoklu organ yetmezliği nedeniyle hastanede hayatını kaybetti. İpşiroğlu’nun hayatını kaybetmesi üzerine hastaneye giden polis ekiplerine ifade veren baba Turan İpşiroğlu, kızının 15 Mayıs’ta staj için Ankara’ya geldiğini ve özel bir kız yudunda kaldığını, kızının Hemoroit haricinde başka bir rahatsızlığının olmadığı, ölümünden hastane personelini sorumlu olduğunu söyledi. İpşiroğlu’nun ölümüne ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

KAYNAK-SABAH