SON TV

Savcı’dan katibine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili skandal talimat!

İstanbul’da daha önce hakkında FETÖ soruşturması yürütülen Cumhuriyet Savcısı F. N., Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TC kimlik numarasını yanında çalışan katibe vererek UYAP sisteminden bir soruşturma dosyasına taraf olarak ekleme butonuna basmasını istedi. Katibe ‘gir bakalım ne tepki vereceksin” diyen Savcı, başkan Erdoğan’ın bilgilerini karşısında gören ve korkan zabıt katibine “bişey olmaz, soran olursa savcım istedi dersin” dedi. Katibin skandal olayı anlatmasının ardından Başsavcılığın ihbarıyla HSK harekete geçti. Hakkında soruşturma başlatılan savcının Başkan Erdoğan’ın kimlik bilgilerini nasıl ele geçirdiği merak ediliyor.

Savcı’dan katibine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili skandal talimat!

Skandal olay, İstanbul Anadolu yakasındaki bir adliyede yaşandı. İddiaya göre, Cumhuriyet Savcısı F. N. 21 Eylül’de birlikte çalıştıkları zabıt kadın katibi E. K.’ya “Sana bir TC kimlik numarası vereceğim gir bakalım ne tepki vereceksin” dedi. Savcının verdiği kimlik numarasını UYAP üzerinden o sırada çalıştıkları soruşturma dosyasına taraf olarak ekleme butonuna giren zabit katibi, gördükleri karşısında şok yaşadı.

BAŞKAN ERDOĞAN’IN BİLGİLERİ ÇIKTI
Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait olduğunu ve kimlik bilgileri ekranında gören katip E.K. şüpheli yada mağdur olarak işleme devam etmeden hemen ekranı kapattı. Gördüğü bilgiler karşısında şaşkınlık yaşayan katip E.K.’ya Cumhuriyet Savcısı gülmekle yetindi.

“SAVCIM İSTEDİ DERSİN”
“Başıma bir şey gelir mi?” diye soran kâtibe Cumhuriyet Savcısı F. N. “Hiçbir şey olmaz. Olsaydı ülkede adam kalmazdı, sana bir şey sorarlarsa savcım istedi dersin” cevabını verdi. Yaşadıkları karşısında şaşkınlık yaşayan Katip E.K. durumu İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcısına bildirdi.

BAŞSAVCILIK OLAYA EL KOYDU
Zabıt katibi E.K’nın ifadesini alan Başsavcılık yaşananları bir rapor haline getirerek Hakimler ve Savcılar Kurulu’na bildirdi. HSK 1. Dairesi, ihbarı yapılan iddialar hakkında soruşturma izni verip, Teftiş Kurulu’ndan müfettiş görevlendirdi.

SAVCI DAHA ÖNCE FETÖ SORUŞTURMASI GEÇİRMİŞ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TC kimlik numarasını katibine veren Cumhuriyet Savcısı F. N.’nin daha önce de FETÖ soruşturması geçirdiği öğrenildi. Savcının Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TC kimlik bilgisine nasıl ulaştığı ise HSK müfettişleri tarafından yapılacak soruşturmanın ardından netlik kazanacak.

UYAP SİSTEMİNDEN BÜTÜN BİLGİLERE ERİŞİLEBİLİYOR
Halen görevine devam ettiği öğrenilen Cumhuriyet Savcısının soruşturma dosyasına taraf olarak bir kişiyi eklemesinin ardından kişi hakkındaki bütün kişisel bilgilere ulaşabildiği belirtildi.

KAYNAK: SABAH