SON TV

İstanbul’da adliyede garip olay

İstanbul'da görevli bir savcı hastanede görevlilerle tartışında olay ile ilgili soruşturma başlatıldı. Adli dosyasının kendisine gösterilmediğini iddia eden savcı başsavcı vekilinin odasına çıktı. Bağrışmaları duyan Başsavcı vekili korumasına ve sekreterine odasına kimseyi almaması talimatı verdi. Başsavcı vekili bir süre odada beklerken savcının kalem personeli tarafından ikna edilmesi üzerine olay son buldu.

İstanbul’da adliyede garip olay

İstanbul Anadolu Adalet Sarayında Daimi Arama Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı F.A. kız kardeşiyle birlikte gittiği hastanede hastane yetkilileriyle tartışma yaşadı. Hastane görevlilerine saldırıdan beyaz kod verildi, Savcı F.A. hakkında tutanak tutuldu. F.A. kendisi hakkında şikayete konu evrakları karakoldan istedi. Bunun üzerine karakoldaki yetkililer nöbetçi savcıyı aradı. Nöbetçi savcı da konuyla ilgili Müracat Bürosundan Sorumlu başsavcı vekilini bilgilendirdi. Başsavcı Vekili Ö.Y. şikayete konu evrakların Savcı F.A.’ya gösterilmemesi talimatını verdi.

HSK 2018 Yaz Kararnamesi yayınlandı!

BAŞSAVCI VEKİLİ ODASININ KAPISINI KİLİTLEDİ

Bunu öğrenen F.A.Başsavcı Vekilinin odasına çıktı. Sekreteriyle olan bağrışmaları duyan Başsavcı Vekili, F.A.nın odasına alınmaması için korumasına talimat verdi. Başsavcı Vekili Ö.Y. ile görüşmek isteyen savcıyı ise F.A.’nın sekreteri sakinleştirmeye çalıştı. F.A.’nın sakinleşmesi için çaba gösteren sekreterin bu çabaları sonuç verdi ve F.A. odayı terk etti.

Savcı Abdullah Mirza Coşkun: Yeniden yargılanma istedim

ADLİ TIPA SEVK EDİLMİŞ

Avukatlıktan Cumhuriyet Savcılığına geçiş yaptığı öğrenilen F.A.’nın daha önce Bartın Adliyesinde görev yaptığı belirlendi. O dönem Bartın Cumhuriyet Başsavcısının Cumhuriyet Savcısı F.A.’nın akli dengesinin yerinde olmadığı gerekçesiyle adli tıpa sevk ettiği öğrenildi. F.A’nın daha sonra İstanbul Adli Tıp’tan sağlam raporu aldığı öğrenildi.