SON TV

Seçim sonrası dolar fiyatında son durum!

Dolar fiyatı, seçimin ardından ilk işlem gününde ne kadardan seyrediyor. Cuma gününü 5.5807 liradan kapanan dolar/TL, 1 Nisan sabahı ne kadardan satılıyor? Analistler kurun seçim sonuçlarından şu an için fazla etkilenmediğini belirtiyor. İşte seçim sonrası piyasalarda son durum...

Seçim sonrası dolar fiyatında son durum!

Dolar kuru, seçimin ardından ilk işlem gününde 5.60 üzerinde seyrediyor. Cuma gününü 5.5807 liradan kapanan dolar/TL, 1 Nisan sabahı sığ piyasada 5.6293 TL’ye kadar çıksa da 08:10 itibarıyla 5.5070’lere kadar indi. Analistler kurun seçim sonuçlarından şu an için fazla etkilenmediğini belirtiyor. Piyasalarda bu hafta enflasyon verisi ve Türkiye de dahil olmak üzere PMI rakamları izlenecek
Dolar/TL cuma günü 5.5807 TL’den yaptığı kapanışın ardından, 31 Mart yerel seçimlerinin yapılmasının ardından hareketli başladı.

Asya piyasalarının açılmasıyla birlikte dolar/TL, nisan ayının ve haftanın ilk gününde işlem hacminin düşük olduğu sığ piyasada 5.62 üzerine çıktı. Kur, daha sonra 5.59’lu seviyelere geriledi.

1 Nisan sabahı saat 08:50 itibarıyla dolar kuru 5. 57770 TL, euro ve sterlin ise sırasıyla 6.25 ve 7.28 liradan el değiştiriyor. Analistler iktidar ve muhalefet blokunun da ‘seçim zaferi’ ilan etmesine rağmen kurun seçim sonuçlarından bugün itibarıyla fazla etkilenmediğini belirtiyor.

ERDOĞAN: GÜÇLÜ EKONOMİ PROGRAMINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sonrası geleneksel balkon konuşmasında 4.5 yıl Türkiye’nin seçim gündemiyle meşgul olmayacağını belirterek, “Türkiye olarak serbest piyasa ekonomisi kurallarından taviz vermeden, kendi hedeflerimiz doğrultusunda oluşturduğumuz güçlü ekonomi programını dikkatle hayata geçireceğiz.” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak twitter’dan yaptığı açıklamada “Seçim geride kaldı. Bizim için ana gündemin ekonomide reform ve değişimin olduğu 4.5 yıllık kesintisiz bir dönem başlıyor.” ifadelerini kullandı.

İş dünyası temsilcileri de kalıcı reform çağrısında bulundu.

ETİKETLER: