SON TV

Şehirlerarası seyahat kısıtlaması ile ilgili yeni genelge

Çin'den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs sonrası alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan bir genelge daha yayınlandı.

Şehirlerarası seyahat kısıtlaması ile ilgili yeni genelge

Çin’den tüm dünyaya yayılan Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan bir genelge daha yayınlandı.

İçişleri Bakanlığı, 81 valiliğine şehir giriş-çıkış tedbirlerine ilişkin ek genelge gönderdi.

Genelgede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında, 14 Büyükşehir ile Zonguldak’ta uygulanan şehir giriş-çıkış kısıtlamasına Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda devam edilmesinin kararlaştırıldığı aktarıldı.

İŞTE O İLLER

Bu kapsamda, Zonguldak ile büyükşehirler Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Van’a kara, hava ve deniz yolu ile giriş çıkışın durdurulması, bu geceden 3 Haziran Çarşamba gece yarısına kadar 15 gün süreyle uzatılacak.

Kısıtlamaya yönelik daha önceki genelgelerle belirlenen usul, esas ve istisnalar bu sürede de geçerli olacak. Alınan karara uymayanlara idari para cezası verilecek, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin ise adli işlem yapılacak.