SON TV

Selçuk Bayraktar: İnsansız savaş uçağı 2023 öncesi uçuşta

Baykar’ın Makine Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, gazete ve televizyonların yöneticileri ile bir araya geldiği toplantıda, insansız savaş uçağının ne zaman kullanılabileceğine yönelik hedeflerini açıkladı.

Selçuk Bayraktar: İnsansız savaş uçağı 2023 öncesi uçuşta

İnsansız Hava Araçları(İHA) sistemlerinde önde gelen şirketlerden biri olan Baykar’ın Makine Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, insansız savaş uçağı ile ilgili müjdeli haberi verdi. İnsansız savaş uçaklarının ne zaman havada olacağını açıkladı. Bayraktar, “İnsansız savaş uçağı inşallah 2023 öncesi. 1.5 ton yük taşıyabilen daha stratejik görevler yapan insansız hava aracını da inşallah 2019 da uçuracağız” dedi.

Türk savunma sanayisinin geliştirdiği milli İHA ve SİHA’lar (Silahlı İnsansız Hava Aracı’nı) güvenlik güçlerine büyük katkı sağlıyor. Türkiye, son yıllarda envantere katılan İHA ve SİHA’larla hava sahasını kontrol eden en etkin ülkelerden biri haline geldi.

İHA VE SİHA’LAR TERÖRLE MÜCADELEDE ETKİN ROL OYNUYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri, taktik ve operatif sınıfta gelişmiş ülkelerle rekabet edebilir düzeydeki İHA ve SİHA’lar sayesinde terör örgütüne ait belirlediği hedefleri imha ediyor. İHA sistemlerinde öncü rol oynayan Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Baykar’ın merkezinde müjdeyi verdi. Gazete ve televizyonların yöneticileri ile bir araya gelen Bayraktar, insansız savaş uçağının ne zaman kullanılabileceğine yönelik hedeflerini açıkladı.

İNSANSIZ SAVAŞ UÇAĞI 2023’TEN ÖNCE GÖKYÜZÜNDE

Bayraktar, “İnsansız savaş uçağı inşallah 2023 öncesi. 1.5 ton yük taşıyabilen daha stratejik görevler yapan insansız hava aracı da inşallah 2019 da uçuracağız. Türkiye SİHA da satmaya başladı. 2012 de biz minilerini satmıştık. Şimdi büyükleri gitmeye başladı. Katar, Ukrayna olmak üzere 3-4 yer var.” dedi.