SON TV

Şeyda Yılmaz’ın ölümüne ilişkin şok görüntüler ortaya çıktı

Ataşehir'de lüks bir sitenin bahçesinde çıplak halde ölü bulunan Şeyda Yılmaz'ın 8. kattaki daireden sarkma ve düşme anlarını gösteren güvenlik kamerası görüntüleri bulundu.

Şeyda Yılmaz’ın ölümüne ilişkin şok görüntüler ortaya çıktı

İstanbul’un ilçelerinden Ataşehir’e bağlı Barbaros Mahallesi’nde bulunan lüks bir sitede 17 Eylül 2020 tarihinde meydana gelen olayda 46 yaşındaki Şeyda Yılmaz çıplak halde ölü bulundu. İhbar üzerine olay yerine giden Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı incelemede genç kadının rezidansın 8. katından düştüğü belirlenmesinin ardından ofis olarak kullanılan dairenin sahibi M.D. gözaltına alındı.

M.D. ifadesinde, Ataşehir’deki bir restoranda rastladığı arkadaşı E.A’nın masasına oturduğunu, masada Şeyda Yılmaz ve bir kadın daha olduğunu belirtti. Üçüncü kadının bir süre sonra kalkması üzerine Şeyda Yılmaz’a, “Arkadaşın kalktı, alkollüsün istersen sende kalk” dediklerini aktararak Şeyda Yılmaz’ın “Hayır burada kalmak istiyorum” dediğini söyledi.

M.D. ifadesinde daha sonra mekandan çıkıp Şeyda Yılmaz’ın aracının bulunduğu otoparka gittiklerini, Yılmaz’ın alkollü olduğu için aracı kullanamayacağını söylemesi üzerine kendisinin direksiyona geçtiğini anlattı.

M.D. ifadesini şöyle sürdürdü: Önce E.A.’nın bildiği bir ofise gittik. Kapalıydı. Bunun üzerine benim ofisime geldik. İçeri girer girmez E.A. ile ofisin içindeki odaya geçtiler. Bir süre sonra ofise E.A. kuzenleri olduğunu söyleyen iki kişi geldi. E.A. onlara şimdi görüşemeyeceğini söyledi ve daha sonra ‘Eşim arıyor çıkmam lazım. Şeyda’ya markete gidiyorum dedim bilgin olsun’ diyerek çıktı. Bu sırada Şeyda’nın bulunduğu odanın kapısını arkadan kilitlediğini duydum.” dedi.

POLİS TUTANAKLARI İFADEYİ DOĞRULADI

Olayın ardından inceleme yapmak üzere ofise gelen ve Şeyda Yılmaz’ın son bulunduğu odaya girmek isteyen polisler, kapının kilitli olması üzerine çilingirle kapıyı açtırdılar. Kapının arkadan kilitlendiği tespit edilerek polis tutanaklarına girdi. Sitenin güvenlik kameralarını da inceleyen polis ekipleri, Şeyda Yılmaz’ın 8. kattaki ofisin penceresinden sarkma ve boşluğa düşme anına ait görüntüleri buldu. İntihar olasılığını da değerlendiren yetkililerin otopsi raporunun beklediği öğrenildi.

TELEFONU ARACINDA BULUNDU

Öte yandan olay günü aşırı alkollü olduğu iddia edilen Şeyda Yılmaz’ın cep telefonu da aracında bulundu. İki şüphelinin yanı sıra Şeyda Yılmaz’ın da telefonu da incelemeye alındı. Gözaltına alınan M.D. ve E.A. ifadelerinin ardından ‘İntihara yönlendirme’ suçlamasıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi. M.D. ve E.A. sorgularının akabinde serbest bırakıldı.