SON TV

SGK görevlisi olarak tanıtıp dolandırdı! İstanbul Emniyeti yakaladı

Kendisini Sosyal Hizmet Görevlisi olarak tanıtan şüpheli bir şahıs tarafından mağdurların kullanmış oldukları ilaç ve raporlara bakması gerektiğini söylemesinin devamında bu bahaneyle toplam 10 bin 400 TL para, 2 yüzük ve 1 küpe alınması suretiyle meydana gelen hırsızlıkta flaş gelişme!

SGK görevlisi olarak tanıtıp dolandırdı! İstanbul Emniyeti yakaladı

İstanbul Güngören ilçesi Gençosman ve Merkez Mahallesi’nde bulunan 2 ikametten kendisini Sosyal Hizmet Görevlisi olarak tanıtan şüpheli bir şahıs tarafından mağdurların kullanmış oldukları ilaç ve raporlara bakması gerektiğini söylemesinin devamında bu bahaneyle toplam 10 bin 400 TL para, 2 yüzük ve 1 küpe alınması suretiyle meydana gelen “İkametten Hırsızlık” olayı ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güngören İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince çalışma başlatıldı.

Elde edinilen güvenlik kamera görüntülerinin incelenmesi neticesinde bahse konu olayı gerçekleştirdiği tespit edilen Hasan S. (40) isimli şahıs İlimiz Bağcılar ilçesi Kemalpaşa Mahallesinde bulunan ikametinde yakalanarak gözaltına alındı.

Konu ile ilgili yakalanan ve “İkametten Hırsızlık” suçundan adli makamlara sevk edilen şahıs tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.