SON TV

Sıla ve Ahmet Kural olayında Avukatlar atıştı!

Ahmet Kural'ın Şarkıcı Sıla'yı darp ettiğine dair iddialar gündeme bomba gibi düşmüştü. Oyuncu Ahmet Kural’ın avukatı, darp edildiğini söyleyen Sıla’ya ilişkin yayınlanan yeni görüntüyü kendilerinin de ilk defa gördüklerini söyledi. Bunun üzerine Sıla'nın avukatı da bir açıklama yaptı.

Sıla ve Ahmet Kural olayında Avukatlar atıştı!

Şarkıcı Sıla, Ahmet Kural’ın kendisini dövdüğü iddiasıyla şikayetçi olmuş, bunun üzerine Kural hakkında ‘kasten yaralama’, ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarından soruşturma başlatılmıştı. Dün Ahmet Kural’ın avukatı, Sıla Gençoğlu’nun şiddet gördüğünü iddia ettiği zamandan 18 saat sonra çekildiği ileri sürülen ve basında yer alan görüntüler hakkında açıklamada bulundu. Avukat Sibel Aydın, görüntülerin henüz yargı makamlarına sunulmadığı belirterek, ‘Kamuoyundan tek beklentimiz bu olayın kendi içinde farklı gerçekleri olabileceğinin de göz önünde bulundurulmasıdır’ demişti. Sıla’nın avukatından ise cevap gecikmedi!

‘Savcılığa Pazartesi günü sunacağız’

Konuyla ilgili açıklama yapan Kural’ın avukatı Sibel Aydın, görüntülerin savcılığa sunulduğu bilgisinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, şunları söyledi: “Anılan görüntülerden, yayınlanmasının hemen ardından haberdar olmamız nedeniyle, söz konusu görüntüleri haber kanalından elektronik posta ile yazılı olarak talep etmiş bulunmaktayız. Halen, yargıya intikal etmiş söz konusu süreç ile ilgili tüm delil, rapor ve dokümanların savcılık dosyasına sunulabilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir. Diğer delillerimiz ile birlikte elde edilen bu yeni görüntüyü de yargı makamlarına ancak 3 Aralık 2018 Pazartesi günü sunabileceğiz.”

‘Kadının önemi azaltılmamalı’

Sıla’nın iddialarının asılsız olduğunu öne süren Aydın, “Yaşanan son gelişmeler sonrasında kamuoyundan tek beklentimiz, kadının toplumdaki konumu ve önemi azaltılmadan ve bu hassasiyet ile ilgili sahiplenilen tutumdan taviz verilmeden, bu olayın kendi içinde farklı gerçekleri olabileceğinin de göz önünde bulundurulmasıdır” dedi.

SILA’NIN AVUKATINDAN AÇIKLAMA:

Sıla Gençoğlu’nun avukatı Av. Dr. Rezan EPÖZDEMİR, çıkan yeni görüntülere ilişkin Ahmet Kural’ın avukatına cevaben bir açıklamada bulundu.

İşte bugün yapılan o açıklama:

Hukuki sürecin yargı makamları nezdinde yürümesi gerektiği inancıyla ısrarla susmamıza rağmen, kamuoyunu ve derdest dosyayı etkilemek maksadıyla karşı taraf vekilinin dün açıklama yapmış olması karşısında müvekkilin talebi üzerine cevap verme zarureti hasıl olmuştur.

Öncelikle bir hukukçunun henüz soruşturma dosyasına girmemiş olan, gerçekliği, münderecatı belirli olmayan ve tahrif edilmiş görüntüler üzerinden derdest soruşturma dosyasını ve kamuoyunu yönlendirmeye çalışması hukuken ve fiilen kabul edilemez mahiyettedir. Bu açıklama Türkiye’nin en önemli sorunlarından ve toplumun kanayan yaralarından olan “Kadına Şiddet” sorununu magazinleştirme ve şiddeti meşrulaştırma çabasının en temel tezahürlerinden biridir.

Bu açıklamayla olay mecrasından koparılmaya ve magazinleştirilmeye çalışılmaktadır. Ve fakat “Kadına Şiddet” sorunu sansasyonel kaygılarla kişisel çıkarlara ve magazinel dürtülere kurban edilemeyecek kadar önemli bir sorundur. Toplumun bütün kesimlerinin konuya bu hassasiyetle yaklaşması son derece ehemmiyet arz etmektedir.
Halihazırda derdest olan bir soruşturma dosyası hakkında, karşı tarafça sürekli olarak dosyayı etkilemeye matuf açıklama yapılması ve gündem yaratılması sebebi ile, istemeyerek de olsa yanlış bilgilendirmelerin önüne geçebilmek amacı ile cevap hakkımızı kullanma zaruretinde bırakıldığımızı, ancak bu konunun taraf vekilleri arasında avukatlık mesleğinin saygınlığına ve vakarına yakışmayacak şekilde karşılıklı basın açıklamalarına dönüştürülmemesi gerektiğini önemle hatırlatmak istiyoruz.

Son tahlilde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na ikame ettiğimiz şikayet dosyası kapsamında, Sayın Başsavcılık Makamının maddi gerçeği ortaya çıkaracak ve adaleti tecelli ettirecek bir karar vereceğine olan inancımız tamdır. Gereği kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunulur.

YENİ GÖRÜNTÜ ORTAYA ÇIKTI

Sıla’nın darp edildiğini söylediği tarihten 18 saat sonra, Sıla’nın bir arkadaşının evinde çekildiği iddia edilen görüntülerin savcılığa sunulduğu öne sürülmüştü.

İşte Kanal D’nin yayınladığı o görüntü:

0/5 (0 Reviews)