SON TV

Sıla ve Ahmet Kural olayında Kural’a 5 yıl istenen iddianamenin detayları ortaya çıktı!

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu ile oyuncu Ahmet Kural arasında yaşandığı iddia edilen darp olayı ardından Kural hakkında hazırlanan iddianame ortaya çıktı.

Sıla ve Ahmet Kural olayında Kural’a 5 yıl istenen iddianamenin detayları ortaya çıktı!

Ünlü şarkıcı Sıla Gençoğlu ile oyuncu Ahmet Kural arasında yaşandığı iddia edilen darp olayına ilişkin yönelik olarak yürütülen adli soruşturma tamamlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sevgilisi Sıla’yı darp ettiği iddia edilen oyuncu Ahmet Kural hakkında ‘Hakaret’, ‘Tehdit’ ve ‘Basit yaralama’ suçlarından iddianame düzenledi. İddianamede, Kural’ın ‘Hakaret’, ‘Tehdit’ ve ‘Basit yaralama’ suçlarından 1 yıl 4 aydan 5 yıla kadar hapsi talep edildi.

İddianamenin detaylarına SON.TV ulaştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Bürosu tarafından hazırlanan iddianamede Ahmet Kural’ın ifadesine yer verildi.

İddianamede, soruşturma kapsamında ifade veren Kural’ın özetle olay günü aralarında bir tartışma yaşadığını, bu tartışma sırasında Sıla’nın evden gitmesini istediğini, birbirlerine seslerini yükselttiklerini, fakat tehdit etmediğini, o gün alkollü olduklarını, her ikisinin de birbirlerinin kollarından tutup birbirlerini sarstıklarını olduğunu, birkaç kere yere düştüklerini, tartışmanın 15 dakika sürdüğünü, bir süre sonra sakinleştiklerini, Sıla’nın bağırarak ‘seni bitireceğim Ahmet Kural’ dediğini ve evden ayrıldığını beyan ettiği kaydedildi.

“SEN DAYAK İSTİYORSUN”

İddianamede, soruşturma kapsamında müşteki Sıla’nın şoförü M.K. ve şüphelinin ikametinin yanında bulunan ikamette olay günü misafir olarak bulunan H.Z.T.’nin tanık sıfatıyla ifadelerine başvuruldu.

İddianamede, H.Z.T. ifadesinde özetle arkadaşının evinin villa tipinde bir ev olduğunu, yan taraftaki villanın Ahmet Kural’a ait villa olduğunu bildiğini, gece saat 04:00 sıralarında Ahmet Kural’ın evinden tartışma sesleri gelmeye başladığını, bir kadınla tartıştığını, hatta bazen tokat attıklarını duyduklarını, bunun Sıla olduğunu anlamadıklarını, bu sırada Ahmet Kural’ın “O…sun sen. Seni öldüreceğim. Dışarı çıkmayacaksın. Sen dayak istiyorsun, bak şimdi neler oluyor” dediğini duyduğunu, bir ara içerideki kadının ‘Ahmet yapma içeri geçmek istemiyorum’ dediğini duyduğunu, bir ara polisi aramak istediğini, bu hususla ilgili erkek arkadaşına danıştığını, o gün korktuğu için polisi aramadıklarını beyan ettiğinin anlaşıldığı kaydedildi. Yine tanığın cep telefonunun incelenmesinde, 29 Ekim 2018 saat 04:44-04:45’de Whatsapp üzerinden ‘Ahmet Kural evinde bir kızı dövüyor. Çok kötü, polise haber versek mi? Çok kötü dövüyor vallahi, sesleri geliyor. Çok yakın ya, ama korktum bir şey olur mu?” şeklinde mesajların olduğunun görüldüğü belirtildi.

ŞOFÖRÜNÜN İFADESİ İDDİANAMEDE

Sıla’nın şoförünün ifadelerine de yer verilen iddianamede şunlar belirtildi: “28 Ekim 2018 günü 23:00 sıralarında Sıla’yı Ahmet Kural ile birlikte Ahmet Kural’ın Zekeriyaköy’de bulunan evine bıraktığını, Sıla Hanım’ın kendisine bu gece burada kalacağını söylediğini, saat 05:30 sıralarında Sıla Hanım’ın kendisini arayarak gelmesini istediğini, gittiğinde Sıla Hanım’a bir şey sormadığını, fakat üzerindeki kıyafetlerin dağılmış olduğunu, Sıla Hanım’ın kendisini Hande Kızıl’ın yanına bırakmasını istediğini, aracı sürdüğü sırada Ahmet Kural’ın kendisini dövdüğünü söylediğini beyan ettiğinin anlaşıldığı…”

Sıla’nın aldığı doktor raporunun İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nce incelendiği, 1 Kasım 2018 tarihli rapor uyarınca müştekinin yaralanmasının basit tıbbi müdahale ile giderilebilir mahiyette yaralanma olduğunun anlaşıldığı kaydedildi.

3 SUÇTAN DAVA

İddianamede, olayla ilgili yapılan soruşturma neticesinde Ahmet Kural’ın üzerine atılı ‘Hakaret’, ‘Tehdit’ ve ‘Basit Yaralama’ suçlarını işlediğinin anlaşıldığı, şüphelinin üzerine atılı suçların uzlaştırma kapsamında kalması dolayısıyla Uzlaştırma Bürosu’na Gönderme Kararı verildiği, Uzlaştırma Bürosu’nca taraflara uzlaşma teklifinde bulunulduğu, fakat taraflar arasında uzlaştırmanın sağlanamadığının anlaşıldığı belirtildi.

İddianamede Sıla’nın arkadaş ortamında çekilen ve olay olan videosundan da bahsedildi. Her iki tarafın vekilleri aracılığı ile sunmuş olduğu videolarda özetle; Sıla’nın şarkı söylediğinin görüldüğü, yine videoda müştekinin yanında bir erkek şahsın görüldüğünün anlaşıldığı kaydedildi.

İddianamede video ile ilgili, Sıla’nın olaydan sonra yanında bulunduğu anlaşılan Rüçhan Hande Kızıl, Togay Han Numanoğlu, Cem Mumcu isimli şahısların tanık sıfatıyla ifadelerine başvurulduğu belirtildi.

Cum Mumcu ifadesinde, olaydan sonra Sıla’nın çağırması üzerine Sıla’nın asistanı Hande Kızıl’ın evine gittiğini, burada Sıla’yı kendisinin doktor olması dolayısıyla muayene ettiğini, Sıla2nın vücudunda ekimoz ve ödemler gördüğünü, Sıla’nın o gece üzüntüsünü paylaşmak için şarkı söylediğini, basına yansıya videoyu kendi Instagram hesabından story diye adlandırılan kısımdan kayda aldığını ve burada paylaştığını, sonrasında rahatsız hissettiği için videoyu sildiğini, cemmumcu adlı Instagam hesabının kendisine ait olduğunu, Togay ve Hande’nin Sıla’nın asistanı olmaları dolayısıyla videoyu kayıt altına aldıklarını beyan ettiği kaydedildi.

Savcılık, oyuncu Ahmet Kural hakkında ‘Hakaret’, ‘Tehdit’ ve ‘Basit yaralama’ suçlarından 1 yıl 4 aydan 5 yıla kadar hapis talep etti. Ahmet Kural önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: