SON TV

Silahlı suç örgütü kurmaktan aranan 2 kişi Arjantin’de yakalandı

İzmir'de 'tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs', 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak' ve 'suç örgütüne yarar amaçlı yağma' gibi suçlardan haklarında iddianame düzenlenen 2 firari sanık Arjantin'de yakalandı.

Silahlı suç örgütü kurmaktan aranan 2 kişi Arjantin’de yakalandı
  • Dünya
  • 12 Haziran 2020 11:25

İzmir’de haklarında “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” suçundan dava açılan 2 Türk, Arjantin’de yakalandı.

Interpol’e bağlı federal polisin Buenos Aires’in lüks bir semtinde yakaladığı Serkan Kurtuluş ve Lider Camgöz adlı zanlıların Arjantin’e 6 ay kadar önce sahte pasaportla girdiği ve Buenos Aires’de lüks bir otelde kaldıkları öğrenildi.

İzmir Ağır Ceza Mahkemesince uluslararası tutuklama talebinde bulunulan Kurtuluş ve Camgöz hakkındaki iddianame önceki gün kabul edilmişti.

DOSYA KABARIK

Suç örgütünün geçmişine yer verilen iddianamede; örgütün elebaşı olduğu öğrenilen Kurtuluş’un, 2019’un son günlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Urla İlçe Başkanı İsmail Taşoku’nun aracına içerisinde hayati tehlike arz edecek şekilde yaraladığı bilgisi paylaşıldı.

Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 22. ve 23. Dönem milletvekilli Bülent Baratalı’nın oğlu Yiğit Baratalı’nın aracının ise 28 Ocak’ta kurşunlanması da iddianameye girdi.

İddianamede, 61 sanık hakkında “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs”, “mala zarar verme”, “ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkındaki kanuna muhalefet”, “suç örgütüne yarar sağlamak maksadıyla yağma” gibi suçlardan ceza isteniyor.

ETİKETLER: