SON TV

Sinan Ateş soruşturmasında 2 savcı görevlendirildi

Ankara'da eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sinan Ateş'in ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmada Cumhuriyet savcılarının görev değişikliği yönündeki haberlerin üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, haberlerin gerçeği yansıtmadığı, olayın kapsamı nedeniyle ikinci bir cumhuriyet savcısı görevlendirildiği kaydedildi. Soruşturma kapsamında 13 şüphelinin tutuklandığı, 4 şüpheli hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulandığı belirtildi.

Sinan Ateş soruşturmasında 2 savcı görevlendirildi

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sinan Ateş Ankara’nın Çankaya ilçesi Çukurambar mahallesinde uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 18 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden, 13’ü tutuklanırken, 4 şüpheli hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulandı. Devam eden soruşturma sürecinde, dosyanın savcısının değiştirilmesi ve yeni bir başsavcı vekiline devredilmesine ilişkin yapılan haberlere yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açıklama yapıldı.

DOSYAYA İKİ CUMHURİYET SAVCISI BAKIYOR
Yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı aktarılan açıklamada, olayın kapsamına binaen soruşturmayı yürüten savcı ile birlikte bir cumhuriyet savcısı daha görevlendirildiği kaydedildi. Olayın ardından mevcutlu olarak soruşturma evrakının getirildiği tarihte nöbetçi olan başsavcı vekilinin kontrolünde devam ettiğini ancak iş bölümü çerçevesinde soruşturma tevzi edilerek suç vasfına göre ve çalışma yönergesi uyarınca ilgili başsavcı vekiline devredildiği ifade edildi.

KAYNAK-SABAH