SON TV

Sokaklarda terörü bitiren Emniyet Müdürü Çalışkan’a ‘teşekkür’ videosu!

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinesinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında terör sokaklardan temizlendi. Bir vatandaş da İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün bu başarısını videoya döktü.

Sokaklarda terörü bitiren Emniyet Müdürü Çalışkan’a ‘teşekkür’ videosu!

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatları doğrultusunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri İstanbul ilçe ve sokaklarında adım adım terörün ve terör destekçilerinin peşine düştü.

Özellikle bazı terör gruplarının yuvalandığı ve etki alanına sokmak için gayret gösterdiği ilçelerde terörü bitiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün bu başarısını bir vatandaş videoya döktü.

GÜVENLE GEZİLEBİLİYOR

‘SİZ KİMİN VE KİMLERİN KÖPEĞİSİNİZ…’ başlıklı videoda özellikle terör gruplarının mesken tuttuğu Sultangazi İlçesi anlatılıyor. Sultangazi’nin Çalışkan’dan önce ve sonrası olarak değerlendirilen videoda İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yoğun çalışması sonucu sokaklarında güvenle gezilebilen Gazi Mahallesi’ni anlatıyor.

ÇOCUKLAR, GENÇLER KORKMUYOR

Videoda vatandaşların da açıklamaları bulunuyor. Vatandaşlar açıklamalarında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün başarılı operasyonları sonrası sokakta artık çocukların, gençlerin güvenle gezebildiğini, terör olaylarının yaşanmadığını, huzurlarının artık geri geldiğini söyledi. Vatandaşlar, kadınların artık sokağa daha rahat çıktığını, terör yuvası iken artık güvenilir bir ilçe olduğunu ifade etti.

Videoda, vatandaşlar İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’a ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerine çok teşekkür ettiklerini, kendilerinin her zaman yanlarında olduklarını, terörü temizledikleri için aileleriyle mutlu ve huzurlu yaşadıklarını dile getirdi. Sultangazi esnafı da terörün engellenmesiyle artık daha iyi iş yapabildiklerini, 5 sene öncesine kadar her yerin terör yuvası olduğunu, Emniyet Müdürü Çalışkan’ın gelmesiyle Gazi Mahallesi artık yaşanabilir bir alana çevrildiğini anlattı.

Bilindiği gibi Fetullahçı Terör Örgütü’nce 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen kanlı darbe girişiminde İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan darbecilerin karşısında dimdik durmuş, emniyeti darbeye karşı direnmeye sevk etmişti. Hatta Çalışkan’ın darbecilere direndiği o anlarda yakın koruması şehit düşmüştü. Emniyet Müdürü Çalışkan darbe gecesi darbecilere karşı söylediği ‘SİZ KİMİN VE KİMLERİN KÖPEĞİSİNİZ…’ cümlesiyle herkesin gönlünde taht kurmuştu.

MUSTAFA ÇALIŞKAN KİMDİR?

1968 yılında Nevşehir ilinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’ de tamamlayarak 1983 yılında Ankara Polis Koleji Sınavını kazandı. 1987 yılında Polis Akademisi’ne girdi ve 1991 yılında mezun oldu.

1991 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla İstanbul, Yalova, Batman, Kırşehir, Sakarya ve Adana illerinde görev yaptı. 2001-2002 yılları arasında BM Polis Barış Gücü’nde (Doğu Timor) , 2005-2006 yılları arasında da Kosova’da BM Polis gücünde görev aldı.

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Yüksek Lisans programından mezun olan ÇALIŞKAN, Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde de doktorasını tamamladı.

17-25 Aralık darbe girişiminin hemen ardından 2014 yılı Ocak ayında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı olarak atanan Dr. Mustafa ÇALIŞKAN, 2015 Eylül ayından beri İstanbul Emniyet Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Dr. Mustafa ÇALIŞKAN 21.11.2018 Tarihinde Bilişim Zirvesi 2018 Ödül Töreninde kendisine ait olan “METE” isimli proje ile “Yılın Teknoloji Kaptanı” Ödülüne,27.04.2017 Tarihinde Türk Emniyet Teşkilatı Şehitleri, Malulleri Dul ve Yetimleri Eğitim Yardım Vakfı TEYEV ‘in 35. Geleneksel Balosu’nda 15 Temmuz gecesi gösterdiği gayret ve azim sebebiyle “Yılın Polisi” Ödülüne ve 25.03.2018 Tarihinde Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü’nün 2017’ye damgasını vuran en etkili şahsiyetler Ödül töreninde ‘”2017 Kamu Güvenliği Alanında Yılın En Başarılı Yöneticisi” Ödülüne layık görülmüştür.

“15 Temmuz Kıyamet Gecesi ve Milli Vuruş” ve “Madde Bağımlılığının Biyo-Psiko-Sosyal ve Hukuksal Analizi” isimli kitapları bulunan Dr. Mustafa ÇALIŞKAN’ın ayrıca çok sayıda ulusal ve uluslararası çapta yayınlanmış makaleleri de bulunmaktadır.

Mustafa Çalışkan açıkladı: En güvenli şehir İstanbul! – HABER İÇİN TIKLAYIN

ETİKETLER: