SON TV

Son dakika… HSK doğal üyesi o bakan yardımcısı oldu

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) doğal üyesi belli oldu. Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek, HSK Birinci Daire Üyesi oldu.

Son dakika… HSK doğal üyesi o bakan yardımcısı oldu

2023 Genel Seçimlerinin ardından Adalet Bakan Yardımcılığı görevine Akın Gürlek ve Hasan Yılmaz devam ederken, Ramazan Can ve Niyazi Acar’da yeni bakan yardımcıları olarak atanmıştı.

CAN, PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN SORUMLU
Adalet Bakan yardımcılığına atanan eski AK Parti Milletvekili Ramazan Can, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Personel Genel Müdürlüğü ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünden sorumlu oldu.

AKIN GÜRLEK CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN SORUMLU
Hakim olarak çeşitli il ve ilçelerde görev yapan Akın Gürlek, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada 2022’de Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atandı. Gürlek’in görev dağılımı ise şöyle oldu; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı, Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu.
HASAN YILMAZ CEZA İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN SORUMLU
Cumhuriyet Savcısı ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili olarak farklı illerde görev yaptıktan sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili olduğu 2020’de Adalet Bakan Yardımcısı olarak atanan Hasan Yılmaz, Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü ve İnsan Hakları Dairesi Başkanlığı görevlerini üstlendi.

NİYAZİ ACAR HUKUK İŞLERİ VE MEVZUAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN SORUMLU
Adalet Bakanlığı Mevzuat Genel Müdürü olarak görev yapan Niyazi Acar 21 Haziran 2023 tarihli kararname ile Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı’na atandı. Acar’ın görev dağılımı, Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü, Mevzuat Genel Müdürlüğü, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Eğitim Dairesi Başkanlığı şeklinde yapıldı.

HSK DOĞAL ÜYESİ BELLİ OLDU

HSK Birinci Daire Üyesi Hasan Yılmaz’ın yerine HSK doğal üyeliğine Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek atandı.

SONTV, Adalet Bakan Yardımcısı Akın Gürlek’i HSK’daki yeni görevinde başarılar dileyerek tebrik ediyor…