SON TV

Son Dakika… İşte kararnamedeki yetki sayısı

Yargı teşkilatının merakla beklediği Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun Yetki Kararnamesi, HSK Birinci Dairesi’nin gerçekleştirdiği toplantı sonrası tamamlandı. Üzerinden son düzenlemelerim yapıldığı kararnamede yaklaşık 2 bin 800 hakimin yetkilerinin düzenlendiği öğrenildi.

Son Dakika… İşte kararnamedeki yetki sayısı

Yargı teşkilatının merakla beklediği Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun Yetki Kararnamesi tamamlandı. Kararname ile görev yerleri değişen Hakimlerin adliyelerdeki yetkileri belirlendi. Buna göre; İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere kritik görevlere yeni isimler atandı.

HSK Genel Sekreterliği’nce hazırlanan Yetki Kararnamesi taslağını Başkan Halil Koç ile üyeler Hamit Kocabey, Ömür Topaç, İbrahim Kolcu, Hasan Yılmaz ve Ömer Faruk Yıldırım’dan oluşan Birinci Daire heyeti Kararname’ye son şeklini vermek üzere bugün saat 10.30’da toplandı. Yaklaşık 8 saat süren toplantı sonrası Kararname tamamlandı. Son düzeltmelerin yapıldığı yetki Kararnamesinin ilerleyen saatlerde HSK’nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanması bekleniyor.

YAKLAŞIK 2 BİN 800 İSMİ KAPSIYOR
Ayrıntılarına SON.TV’nin ulaştığı kararnamede Birinci Bölgeden 1700, İkinci bolgede 500, 3,4 ve 5’nci bölgeden ise 500 Hakimin yetkilerinin düzenlendiği öğrenildi. Ayrıntıları SON.TV aktarmaya devam edecek.