SON TV

SON DAKİKA… Prensip kararları ne zaman ilan edilecek

SONTV, yargı teşkilatınca merak edilen 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi’ne ilişkin Prensip Kararları ve Kararname Takvimi’ne ilişkin son dakika bilgisine ulaştı. HSK Birinci Dairesince çalışmaların devam ettiği öğrenilirken, yargı teşkilatının merak ettiği prensip kararları ne zaman ilan edilecek? Detaylar haberimizde…

SON DAKİKA… Prensip kararları ne zaman ilan edilecek

Hakimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nce hazırlanan Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi’ne ilişkin Prensip Kararların ne zaman açıklanacağı yargı teşkilatınca merak ediliyor.

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 11 ili etkisi altına alan depremler nedeniyle 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Ana Kararnamesi’ne ilişkin Prensip Kararları ve Kararname Takvimi henüz ilan edilmedi.

İŞTE KRİTİK TARİH

SONTV, prensip kararların ne zaman yayımlanacağına ilişkin son dakika bilgisine ulaştı. Buna göre; Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesince, 2023 yılı Ana Kararnamesi’nde uygulanacak olan Prensiplere ilişkin çalışmalara devam edildiği öğrenildi. Çalışmaların önümüzdeki günlerde tamamlanacağı ve prensip kararların en geç Mart ayının sonuna kadar ilan edileceği öğrenildi.