SON TV

SONTV’den bomba kulis… O isim Bakan yardımcısı mı oluyor?

2023 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimlerinin ardından kabinede Adalet Bakanlığına Yılmaz Tunç’un atanmasının ardından şimdi gözler Bakan yardımcılığı atamalarına çevrildi. SONTV, Adalet Bakan yardımcılığı için kulislerde adı geçen ismi öğrendi.

SONTV’den bomba kulis… O isim Bakan yardımcısı mı oluyor?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un göreve başlamasının ardından kulislerde bakan yardımcılığı için yeni isimler konuşulmaya başlandı. SONTV, bakan yardımcılığı için HSK Genel Sekreteri Seyfi Han’ın isminin kulislerde konuşulduğu bilgisine ulaştı.

SEYFİ HAN İÇİN İKİ REFERANS

HSK Genel Sekreterliğini yürüten Seyfi Han için eski Adalet Bakanları Bekir Bozdağ ile Abdulhamit Gül’ün referans olduğu öne sürüldü.Bakan Yılmaz Tunç’un ise Seyfi Han’ın bakan yardımcılığı konusunu değerlendirdiği öğrenildi. Kulislerde Seyfi Han’ın bakan yardımcılığına getirileceği konuşulmaya başlandı.

SEYFİ HAN KİMDİR ?

HSK Genel Sekreterlik görevini başarıyla sürdüren Seyfi Han, 1978 Yılında Yozgat ili Kadışehri İlçesi Kabalı Köyünde doğdu. İlköğrenimini doğduğu köyde, Orta ve Lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2000 Yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını Kafkas Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi dalında bitirdi. Doktorasına Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesinde devam etmektedir. Mesleğe Bakırköy Hâkim Adayı olarak başladı. Sırasıyla Samsun/Vezirköprü Hâkimliği, 8. Kolordu Komutanlığı Askeri Mahkemesi Hâkimliği, Kars/Kağızman Hâkimliği ve Muğla/Marmaris Hâkimliği görevlerinde bulundu. 2014 yılı Haziran ayında Batman 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına, Temmuz 2016 tarihinde Bolu Ağır Ceza Mahkemesi ve İlk Derece Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerine getirildi. 2019 yılı Ekim ayında HSK Genel Sekreterliğine atanmış olup halen görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.