SON TV

SONTV’den kararnameyle ilgili bir bomba daha

SONTV, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından yayımlanacak Yaz Kararnamesi'nde değişmesi beklenen bir ilin başsavcısıyla ilgili kulislerde konuşulan bilgilere ulaştı. İşte İl Başsavcılığından Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı’na atanacağı kulislerde konuşulan o isim..

SONTV’den kararnameyle ilgili bir bomba daha

19 Haziran Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin yargı kulisleri hareketli günler geçirirken, Konya, Antalya ve Bursa başsavcılarının kim olacağına ilişkin kulislerde konuşulanlara SONTV duyurmuştu.

Pazar günü ilan edilecek olan kararnameye ilişkin son dakika kulis bilgilerine ise SONTV ulaştı. Pazar günü kararnameye ilişkin son kritik toplantı gerçekleştirilecek. Pazar günü yapılacak toplantıda kararnameye ilişkin yapılan çalışmalar son bir kez gözden geçirilecek. 5., 4., 3., 2., ve 1. bölgelerin tekrar gözden geçirilmesiyle ünvanlıların görüşmelerine geçilecek. Ünvanlıların da belirlenmesiyle yargı teşkilatının merakla beklediği kararname akşam saatlerinde Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun resmi internet sitesinde ilan edilecek.

KULİS BİLGİSİ : KOCAELİ BAŞSAVCISI DEĞİŞİYOR
SONTV kulislerde konuşulan bir isme daha ulaştı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz’ın Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olacağı kulislerde konuşulurken yerine atanacak ismin Pazar günü netlik kazanacağı öğrenildi.

SONTV, kulislerde konuşulan Antalya Başsavcısı Halil İnal’ın Konya Başsavcısı, Konya Başsavcısı Ramazan Solmaz’ın Bursa Başsavcısı, İstanbul Başsavcı Vekili olan bir isminde Antalya Başsavcısı olacağı bilgisini duyurmuştu.