SON TV

Şovmen PKK’lı tutuklandı! O şimdi cezaevinde

Sosyal medyada yayınladığı videoda ‘inadına PKK’yım’ şeklinde meydan okuyup tepki çeken Özcan A. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şovmen PKK’lı tutuklandı! O şimdi cezaevinde

Sosyal medyada yayınladığı videoda ‘inadına PKK’yım’ şeklinde meydan okuyup tepki çeken Özcan A. İstanbul polisinin titiz çalışması sonucu 2 saatte yakalanmıştı. Emniyetteki işlemleri ardından adliyeye çıkarılan Özcan A. Tutuklanarak cezaevine konuldu.

SÖZDE MEYDAN OKUMUŞTU

Özcan A. İstanbul Bağcılar’da çalıştığı iş yerinde bir video kaydı yaparak PKK’lı olduğunu söyleyip bazı küfürlü ifadeler kullandı ve ‘İnadına PKK’lıyım’diye meydan okudu.

Videodan haberdar olan güvenlik güçleri harekete geçti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Özcan A. hakkında gözaltı kararı verildi.

KAÇMAYA ÇALIŞTI

İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri birkaç saat içinde şüphelinin yerini tespit etti. Çalıştığı iş yerine Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince operasyon yapıldı. Şüpheli bu sırada iş yerinin arka kapısından kaçmaya çalıştı.

Gözaltına alınan Özcan A. meydan okuduğu videosunun aksine yakalandıktan sonra sosyal medya hesabının sahte olduğunu kendisinin de bu vatanda yaşayan birisi olduğunu söyledi.

ÖCALAN İÇİN AÇIKLIK GREVİ

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde sorguya alınan şüphelinin PKK üyeliği suçundan geçmişte cezaevine girdiği, cezaevinde bulunduğu sırada terörist başı Abdullah Öcalan için yapılan bir açlık grevi eylemine katıldığı öğrenildi.

Bir süredir Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce sorguda olan Özcan A.’nın emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheli İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından savcılık sorgusu yapılan şüpheli tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi.

TUTUKLANDI

Özcan A. Hakimlikteki sorgusu ardından ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlaması kapsamında tutuklanarak cezaevine konuldu.

ETİKETLER: