SON TV

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 2019 açıklandı! MEB öğretmen atama sonuçları sorgulama sayfası

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 2019 ile ilgili son dakika detayları belli oluyor! Binlerce öğretmen adayının büyük bir ilgiyle takip ettiği 2019 sözleşmeli öğretmen atamaları açıklandı. Sabah saatlerinden itibaren vatandaşlar hem arama motoru Google'da hem de sosyal medyada MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları hakkında araştırmalarını sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 2019 öğretmen atama sonuçlarını sayfasında açıkladı. MEB'in öğretmen atama sonuçlarını buradan öğrenebilirsiniz.

Sözleşmeli öğretmen atama sonuçları 2019 açıklandı! MEB öğretmen atama sonuçları sorgulama sayfası

Sözleşmeli öğretmenlerin merakla beklediği atama sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin öğretmen alımı yapacağını bildirmiş ve gerekli prosedürleri tamamlayan öğretmenler sözleşmeli öğretmenlik tercih işlemlerini gerçekleştirmişti. Sözleşmeli öğretmenlik atama sonuçları Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımıyla 8 Şubat Cuma günü yani bugün açıklandı. MEB öğretmen atama sonuçları sorgulama sayfasına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecek 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için atama sonuçları bugün açıklandı. Atama.meb.gov.tr adresi üzerinden TC Kimlik Numarası ile sorgulanabilen öğretmen atama sonuçları, 54 bin 721 adayın erişimine açıldı. İşte, öğretmen atama sonuçları ve ataması gerçekleşen öğretmenlerin devam ettireceği süreç hakkında bazı bilgiler

On binlerce kişi artık son dakika sözleşmeli öğretmen atama müjdesini bekliyor! Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son sözleşmeli öğretmen atama sonuçları açıklamasında atamaların bugün saat 10:00’da yapılacağı belirtilmişti. Atama törenine Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katılacak. Sözleşmeli öğretmen atamaları için en çok atama yapılacak branş ise 3 bin 47 kişi ile sınıf öğretmenliği. 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağı ifade edildi. 2019 Sözleşmeli öğretmen atama sonuçlarını son.tv’den sorgulayabilirsiniz.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI 2019 NASIL SORGULANIR?

En çok atama yapılacan branşların ilki belirttiğimiz gibi 3 bin 47 kişi ile sınıf öğretmenliği olurken, İngilizce öğretmenliği için 2 bin 38 kişi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği için 1.910 kişi, okul öncesi öğretmenlik için 1.001 kişi atanacak. Peki, sözleşmeli öğretmen atama sonuçları nasıl sorgulanır?

MEB ÖĞRETMEN ATAMA SONUÇLARI 2019 SORGULA!

Farklı branşlardan toplam 20 bin öğretmenin kura ile görev yerlerini öğreneceği atama sonuçları, saat 10.00’da başlayan kura sonrası netleşti. Milli Eğitim Bakanlığının Ankara’da bulunan Başöğretmen Salonu’nda gerçekleştirilen kura çekilişine, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da katılım sağladı. Ekranda adını gören öğretmen adayları, sevinç gözyaşlarını tutamadı. İşte, 20 bin sözleşmeli öğretmen atama sonuçları ve atamaya yönelik bazı bilgiler…

ÖĞRETMEN ATAMALARI NASIL YAPILIYOR?

Tercih işlemlerinin ardından atama işlemleri şu şekilde yapılıyor; Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştiriliyor.

Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınıyor, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirleniyor.

Atanacak diğer branşlar;

İlköğretim matematik öğretmeni bin 401, Türkçe öğretmeni bin 093, Rehberlik öğretmeni bin 056, Özel eğitim öğretmeni bin 2, Fen bilimleri 919, Beden eğitimi öğretmeni 845.

Bugün saat 10:00’da açıklanan sözleşmeli öğretmen atamaları için ön başvurular 19-23 Kasım tarihleri arasında yapılmıştı, sözlü sınavlara 10-31 Aralık tarihine kadar devam edilirken mülakat sonuçları da 15 Ocak 2019’da ilan edilmişti. Tercih dönemi de 1 Şubat günü sona erdi.

ATANAN ÖĞRETMENLERDEN İSTENECEK BELGELER!

Son altı ay içinde çekilmiş altı adet vesikalık fotoğraf,
Mal bildirimi (il millî eğitim müdürlüklerinden temin edilecek),
Elektronik başvuru formunun onaylı örneği,
Başvuru esnasında ‘Pedagojik Formasyon Belgesi’ yerine resmi yazı ibraz edenlerden
‘Pedagojik Formasyon Belgesi’.
Sağlık durumu yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alınacak sağlık kurulu raporu.

ETİKETLER: