SON TV

Suriye ve Rus uçakları İdlib’i bombalıyor!

Suriyeli muhalifler Rus ve Suriye uçaklarının İdlib kırsalında Kefer, Zeyte, Harbit ve Abdin bölgelerini vurduğunu duyurdu.

Suriye ve Rus uçakları İdlib’i bombalıyor!

Suriyeli muhaliflerlerden aktarıldığına göre, 2 Suriye, 3 Rus uçağı İdlib’i vuruyor. Rus ve Suriye uçakları İdlib kırsalında Kefer, Zeyte, Harbit ve Abdin bölgelerini bombaladı.

Rusya, Türkiye ve İran devlet başkanlarının İdlib konusunu görüşmek üzere toplanacağı Tahran’daki Üçlü Zirve’ye saatler kala Rus savaş uçakları İdlib’in güneyini vuruyor.

BİR KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Rusya’ya ait 3 ve Suriye’ye ait 2 savaş uçağı İdlib’in güney kırsalında bulunan Han Şeyhun, Kefr Zeyta, Hebit kasabalarına 7 hava saldırısı düzenledi. Suriye ayrıca bu bölgelere top atışları da gerçekleştirdi. Hava saldırıları ve top atışları sebebiyle bir kişinin öldüğü, birkaç kişinin de yaralandığı belirtildi. Rus keşif uçaklarının sabahın ilk saatlerinden beri bölgeyi terk etmediği kaydedildi.

Diğer yandan muhaliflere ait uçak gözlemevi yetkililerinin sosyal medya üzerinden saldırılara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, “Hımeymim askeri üssünden kalkan Rusya’ya ait üç ve Esed rejimine bağlı iki savaş uçağı Hama ve İdlib’in güneyindeki sivil yerleşimlere ve muhaliflerin cephe hatlarına hava saldırısı düzenledi.” ifadeleri yer aldı.

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: