SON TV

Suriyeli mülteciyi darp eden İngiliz genç ülkeden kaçtı!

15 yaşındaki Suriyeli mülteci Cemal’e şiddet uygulayan İngiliz gencin İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan ağabeyi, kardeşinin annesiyle birlikte ülkenin dışına taşınarak akrabalarıyla birlikte yaşamaya başladığı belirtti

Suriyeli mülteciyi darp eden İngiliz genç ülkeden kaçtı!
  • Dünya
  • 01 Aralık 2018 12:46

İngiltere’de Suriyeli mülteci Cemal’in okulda saldırıya uğraması sosyal medyada geniş yankı bulmuştu. Cemal’i darp eden aynı okuldan o gencin İngiltere’den kaçtığı bildirildi. Cemal ve saldırıya uğrayan kardeşi için başlatılan yardım kampanyasında ise 24 saatten az bir sürede 143 bin sterlin yani 945 bin TL para toplandı.

İngiltere’nin Huddersfield şehrinde Almondsbury Lisesi’nde okuyan 15 yaşındaki Suriyeli mülteci Cemal’in uğradığı ırkçı saldırı medyada geniş yankı bulmuştu. Cemal’in kız kardeşinin de benzer bir saldırıya maruz kaldığı görüntüler ortaya çıktı. Görüntüler İngiltere’de ırkçılığın geldiği boyutu gözler önüne serdi.

AĞABEYİ DAİLY MAİL’E KONUŞTU

İngiltere’nin Huddersfield şehrindeki bir lisede geçen ay 15 yaşındaki Suriyeli mülteci Cemal’e şiddet uygulayan İngiliz çocuğun ağabeyi İngiliz Daily Mail gazetesine konuştu.

Ağabey, Suriyeli göçmen çocuğa sebepsizce şiddet uygulayan kardeşinin annesiyle birlikte ülkenin dışına taşınarak akrabalarıyla birlikte yaşamaya başladığını söyledi. Saldırgan çocuğun söz konusu videoda Suriyeli Cemal’i darp ettiği, yere yatırıp ağzına su döktüğü, üstelik o sırada Cemal’in kolunun kırık olduğu görülüyordu.

Irkçı saldırının görüntüleri için tıklayın

ETİKETLER: