SON TV

Suriye’nin kuzeyinde Kızılay’a silahlı saldırı

ürk Kızılay ekibinin bulunduğu araç çapraz ateşe alınırken, hain saldırıda bir personel şehit oldu, bir personel de yaralandı.

Suriye’nin kuzeyinde Kızılay’a silahlı saldırı

Suriye’nin El Bab bölgesine giden Kızılay ekibinin bulunduğu araca yapılan silahlı saldırıda araçta bulunan 3 Kızılay görevlisinden biri şehit oldu, biri ise yaralandı.

Plakasız iki aracın çapraz ateşiyle gerçekleştirilirken saldırıda saldırganların maskeli ve kamuflaj kıyafetli olduğu öğrenildi.

Kızılay’ın El Bab Sevgi Mağazası’nda çalışan bir Kızılay personeli hayatını kaybederek şehit oldu. Araçta bulunan bir Kızılay görevlisinin de yaralandı.

Saldırgan teröristler kaçarken yaralanan Kızılay görevlisi, Çobanbey Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Yaralı görevlinin hayati tehlikesi bulunmadığı ve Türkiye’ye sevk edileceği öğrenildi.

“LANETLİYORUZ”

Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, yapılan saldırıyı şiddetle kınadığını belirterek, “Uluslararası hukukla korunması gereken, üzerinde belirgin bir şekilde Kızılay amblemi taşıdığı için uluslararası insancıl hukuka göre dokunulmazlığı bulunan Kızılay personeline yapılan alçakça saldırıyı şiddetle kınıyorum. Ülkemizin de çabalarıyla saldırganların en kısa zamanda yakalanacağına inanıyorum. Tüm Kızılay camiasına başsağlığı diliyorum” dedi.

Kızılay Başkanı, Kerem Kınık’ın saldırı haberinin ardından bölgeye hareket ettiği belirtildi.