SON TV

Suudi Başkonsolosluk konutunda bugün arama yapılmayacak

Kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Üst düzey bir Suudi yetkilinin aramaya katılmayacağı için Suudi Başkonsolos'un konutundaki aramanın bu gece yapılmayacağı bildirildi

Suudi Başkonsolosluk konutunda bugün arama yapılmayacak

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasına ilişkin Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapılan incelemelerin ardından bugün Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosu Uteybi’nin konutunda arama yapılması bekleniyordu. Üst düzey bir Suudi yetkilinin olmadığı için aramanın bu gece yapılmayacağı açıklandı.

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra kaybolmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, dün akşam saatlerinde İstanbul Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, konsolosluk binasında yaklaşık 9 saat çalışma yaptı.

Polis, konsolosluğun ardından Başkonsolos’un konutunda da arama yapacaktı. Üst düzey bir Suudi yetkilinin olmadığı için aramanın bu gece yapılmayacağı açıklandı.

Öte yandan, Türkiye’den ayrılan Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi’nin Levent’teki Meşeli Sokağı’nda bulunan konutuna çıkan yollara polis ekiplerince çekilen emniyet şeridi kaldırıldı.

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosu Uteybi ise 17.00’deki tarifeli uçakla ülkesine dönmüştü.

ETİKETLER: