SON TV

Tanzim satış noktalarında ilk günün bilançosu! İşte en çok satılan sebze

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 50 ayrı noktada sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için hayata geçirilen tanzim satış noktalarında en fazla talep 118 tonla domatese oldu.

Tanzim satış noktalarında ilk günün bilançosu! İşte en çok satılan sebze

İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB),halka ucuz sebze kampanyasının ilk gününde 118 ton domates sattı. İstanbullu sivri bibere fazla rağbet göstermedi.

Habertürk’ten Mehmet Demirkaya’nın haberine göre, sebze fiyatlarında yaşanan fahiş artış karşısında, dar gelirli vatandaşların bütçelerine katkı sağlamak için İBB’nin başlattığı, “Üreticiden tüketiciye doğrudan satış” kampanyası beklenin üzerinde ilgi gördü. Ucuz sebze almak için erkenden kuyruğa giren vatandaşlar en çok domatese ilgi gösterdi.

İBB, kampanyanın ilk gününe ilişkin yaptığı açıklamaya göre tanzim satış noktalarında 297 ton 700 kilo ucuz sebze satışı gerçekleşti.

TANZİM SATIŞ FİYATLARI

Tanzim satış noktalarında; domates 3, patlıcan 4,5, salatalık 4, çarliston biber 6, sivri biber 6, soğan 2, patates 2 ve ıspanak 4 liradan satılıyor.

İstanbul’un 50 ayrı noktasında yapılan ucuz sebzelerin kişi başı kota miktarları ise şöyle:

Domates 3 kg, biber 1 kg, patlıcan 1 kg, salatalık 2 kg, soğan 5 kg, patates 5 kg.

Belediyenin verdiği bilgiye göre en çok domates satıldı. İstanbullu, ucuz sebze satışının ilk gününde 118 ton domates satın aldı.

İkinci en çok satılan 73 ton ile soğan olurken diğer sebzelerin satış miktarları şöyle:

İLK GÜN TANZİM SATIŞ BİLANÇOSU

Ispanak: 16 ton

Patates: 70 ton

Domates: 118 ton

Salatalık: 15 ton

Patlıcan: 2,7 ton

Biber çarliston: 2 ton

Biber sivri: 1 ton

Soğan: 73 ton

 

0/5 (0 Reviews)
ETİKETLER: