SON TV

Teftiş Kurulu Başkanlığına sürpriz aday

HSK Teftiş Kurulu Başkanı Abdullah Alacahan’ın Yargıtay üyeliğine seçilmesi sonrasında, Teftiş Kurulu Başkanlığı’na kimin atanacağı merak konusu. HSK Teftiş Kurulu Başkanlığı için kulisler de birçok isim konuşulurken, HSK’da görevli bir ismin daha Teftiş Kurulu Başkanlığı için bir bakan yardımcısı ile yoğun kulis yürüttüğü öğrenildi.

Teftiş Kurulu Başkanlığına sürpriz aday

HSK’nın Yargıtay üyeliği için seçtiği 10 isim arasında HSK Teftiş Kurulu Başkanı Abdullah Alacahan da yer aldı. Alacahan’dan boşalan HSK Teftiş Kurulu Başkanlığına henüz yeni bir isim belirlenmezken, kulislerde birçok isim konuşuluyor. SON TV, bu kapsamda Teftiş Kurulu Başkanlığı görevi için Adalet Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Cihan Yıldız, HSK Genel Sekreter Yardımcı Sinan Ekici, Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Vedat Ali Tektaş, HSK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Işık ve HSK Genel Sekreter Yardımcısı Harun Karakuş’un adının geçtiğini duyurmuştu. Kulisler hareketliliğini korurken, yeni bir ismin daha Teftiş Kurulu Başkanlığı için kulis yürüttüğü bilgisi edinildi.

(Mehmet Şirin Işık)

İŞTE O İSİM
SON TV’nin ulaştığı bilgilere göre, HSK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Işık yoğun kulis faaliyeti yürütürken, HSK Başmüfettişi Mustafa Zengin’in de Teftiş Kurulu Başkanlığı için kulis yürüttüğü öğrenildi.

(Mustafa Zengin)

Ayrıca Zengin’in bir bakan yardımcısı ile de yoğun kulis yaptığı bilgisi edinildi. Mustafa Zengin, 22 yıllık teftiş tecrübesi ve deneyimi ile ön plana çıkıyor. Zengin’in Selam Tevhid kumpası soruşturmasını yaptığı öğrenildi.