SON TV

Tekirdağ’da okullar 2 gün tatil ilan edildi

Soğuk ve yağışlı hava eğitimi de vurdu. Trakya'da yaşanan olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar bugün ve yarın tatil ilan edildi.

Tekirdağ’da okullar 2 gün tatil ilan edildi

Tekirdağ Valiliği’nden yapılan açıklamada, kent merkezi ve ilçelerde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildiği bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Meteoroloji raporlarında da belirtildiği üzere olumsuz hava şartları nedeniyle tüm ilçelerimizde 19 Aralık Çarşamba (bugün) öğleden sonra ve 20 Aralık Perşembe günü olmak üzere tüm resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullarımızda eğitim ve öğretime ara verilmiştir. Kamuda görevli hamile çalışanlar ve engelli çalışanlar bu tarihte izinli sayılacaktır.”

Tekirdağ’da okullar, 21 Aralık Cuma günü açık olacak.

TRAKYA’YI KAR VURDU

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olduğu Edirne’de hava sıcaklığı, eksi 1 dereceye kadar düştü. Gece yarısından sabah saatlerine kadar süren hafif kar yağışıyla kent beyaza büründü. Edirne Belediyesi ve Karayolları ekipleri, yollarda tuzlama çalışmalarına başladı. Kar yağışının etkili olduğu Edirne’nin Keşan, Uzunköprü ve İpsala ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün için eğitime ara verildi. Meteoroloji Edirne İl Müdürlüğü verilerine göre, sıcaklık, sıfırın altında 6 dereceye kadar düşecek ve gün boyu hafif kar yağışı görülecek.

ETİKETLER: