SON TV

Tekirdağ’daki skandalı tanıklar anlattı! Fatih Karakuş’u yakacak ifadeler

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Fatih Karakuş’un 15 Kasım günü Tekirdağ’da bir restoranda alkollü şekilde gidip mekân sahibine kafa atması iddiasıyla ilgili tanık ve iki mağdur ifadesi ortaya çıktı.

Tekirdağ’daki skandalı tanıklar anlattı! Fatih Karakuş’u yakacak ifadeler

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Fatih Karakuş’un Tekirdağ’daki bir restoranda alkollü şekilde gidip mekân sahibi A.M.’nin kendisine 250 bin lira borcu olduğunu söylediği, bu borç reddedilince de A.M.’ye kafa attığı iddia edilmişti.

15 Kasım’da yaşandığı ileri sürülen ve adli mercilere yansıyan olayla ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Polisin ifadesine başvurduğu iki mağdur ve bir tanığın ifadelerinin detayları belli oldu.

“İKİ SENEDİR ARAMIZ BOZUK”

Cumhuriyet Savcısı Fatih Karakuş’un alkollü bir şekilde gittiği ve olay çıkarttığı iddia edilen Eski İstanbul Çıkmazı Sokak’taki Ayhan Usta Ocakbaşı isimli mekanın sahibi A.M. Süleymanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Çarşı Polis Merkezi’nde verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Ben Ayhan Usta Ocakbaşı isimli mekanın ustası olurum. Fatih Karakuş isimli şahıs Cumhuriyet Savcısıdır ve benim 2002 senesinden beri arkadaşım olur. İki senedir şahıs ile aramız bozuktur ve konuşmuyoruz. Bildiğim kadarı ile şu anda halen Fatih Karakuş İstanbul ilinde Cumhuriyet Savcılığı yapmaktadır.

Tekirdağ’da skandal! Cumhuriyet Savcısı Fatih Karakuş olay çıkardı

Benim şahısla hiçbir ticari ilişkim yoktur. Aramızda alacak vereceğe dayalı bir husumet yoktur. Aramızın bozuk olma sebebini ise açıklamak istemiyorum. 15 Kasım 2018 günü saat 21:00 sıralarında Fatih Karakuş savcım ustalık yaptığım mekanımınönüne gelerek bana hitaben ‘Senin a. s. k. s. o.ç., bana 250 bin TL borcunu ödeyene kadar buradan ayrılmayacağım’ şeklinde bana tehdit ve hakarette bulunduktan sonra bana bir tane burnumun üzerine kafa attı. Ben de kendisine ‘S. git. Sen nasıl Cumhuriyet Savcısısın, ayakta duramıyorsun. Ayıl, benim yanıma öyle gel’ dedim. Şahsın ailesi ile de benim aramda geçmişe dayalı bir hukukum olduğu için konuyu üstelemedim. Aramızda başkaca tehdit, hakaret, darp konusu yaşanmadı. Benim Fatih Karakuş’a belirttiğim gibi bir borcum yoktur. Şahısla husumetim yoktur. Neden benim mekanıma gelerek böyle yaptığını bilmiyorum. Bu şahıs benim akrabam olan ara ara yanımda çalışan annesini ziyarete gelen R.G.’ye de hakaret etti. Hâlbuki R.G. sadece araya girmeye çalıştı. R.G.’ye Fatih Savcının ne dediğini ben gergin olduğum için tam olarak anlayamadım. Olaydan ötürü benim bir davam ve şikayetim yoktur. Fatih Karakuş ile aramızda başkaca bir diyalog yaşanmadı.”

Olayın mağdurlarından R.G. ise ifadesinde şunları kaydetti: “Ben halen Ayhan Usta Ocakbaşı isimli iş yerinde Komi olarak çalışmaktayım. 15 Kasım saat 21:00 sıralarında iş yerinde çalıştığım sırada iş yeri sahibi olan A.M.’nin lokantanın önünde biriyle tartıştığını duydum. Ne oluyor diye dışarı çıktığımda bir şahsın ustam A.M.’ye kafa ile vurduğunu görünce hemen yanına gittim. Ayırmaya çalıştım. Şahıs bana hitaben sinkaflı kelimeler söyledi. Bu sırada olay yerinde olan polisler beni uzaklaştırdı ve hastaneden doktor raporu aldıktan sonra ifade vermek için Çocuk Şube Müdürlüğü’ne getirdiler. Bana küfür eden ismini olay nedeniyle öğrendiğim Fatih Karakuş isimli şahıstan davacı ve şikâyetçi değilim.”

Ayhan Usta Ocakbaşı isimli restorandın çalışanlarından bilgi sahibi A.F. ise ifadesinde şunları söyledi: “Ben A.M. isimli şahsın yanında soğuk mezeci olarak çalışırım. Aşçılık yaparım. Fatih Karakuş isimli Cumhuriyet Savcısı’nı da tanırım. Bildiğim kadarı ile A.M. ile geçmişe dayalı bir hukukları bulunur. Yaklaşık olarak 15-20 yıllık arkadaşlıkları olduğunu bilirim. 15 Kasım 2018 günü saat 21:00’da sıralarında mekanın önünde gürültü sesleri duymam üzerine dışarı çıktığımda Fatih Karakuş savcımızın A.M.’ye küfür ettiğini duydum. Hemen aralarına girdim. O esnada birbirlerini iteklemekteydiler. A.M.’nin ise ‘Çek git buradan’ diye söylediğini duydum. Fatih Karakul savcının ise kafa attığını falan görmedim. Ben araya girip ‘Fatih abi, kaç senelik arkadaşsınız, ayıptır’ dedim. R.G. de olay yerinde bulunuyordu. Ancak ona yapılan bir hakaret ve küfür ben duymadım. Fatih Karakuş ile ikisi arasında bir diyalog yaşanmadı. Bu olaylar yaşandığı esnada polis ekibi de orada bulunuyordu. Onlarda benim ile birlikte olayı yatıştırmaya çalışıyordu. Ancak Fatih Karakuş Cumhuriyet Savcısı olduğunu söyledi ve adli bir işlem istemediğin, kimlik bilgisi vermeyeceğini polislere söyledi. Bu olaylar yatıştıktan sonra biraz uzaklaşan Fatih Karakuş daha sonra mekâna tekrar gelip bu kez içeriye girerek oturup rakı içti. Polis ekipleri de bu esnada orada bulunmaktaydı. Ben olay esnasında bir darp konusu görmedim. Tehdit konusu da görmedim. Sadece anlattığım hali ile yaşanan hakarete şahit oldum. Olay esnasında ve polisten başka çalışan veya vatandaşlardan kimse yoktu. Olay ile ilgili bildiklerim ve gördüklerim bundan ibarettir.”

Bilindiği gibi Fatih Karakuş’un ifadesi Cumhuriyet Savcısı olduğu için alınamamıştı. Olayla ilgili Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmış, Hakimler Savcılar Kurulu’na da bilgi verilmişti.

 

ETİKETLER: