SON TV

‘Terkinler çetesi’operasyonunda yargı dünyasını sarsan gözaltı

İnegöl merkezli operasyonla çökertilen “Tekinler çetesi” operasyonundan ilginç bir isim çıktı. Gözaltına alınan isim şaşkınlığa sebep oldu.

‘Terkinler çetesi’operasyonunda yargı dünyasını sarsan gözaltı

Bursa İnegöl merkezli 4 ayrı ilde düzenlenen operasyonda tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık ve insan ticareti suçlarını örgütlü olarak işleyen 35 şüpheli yakalandı.

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığının takibi sonucunda tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık ve insan ticareti suçlarını örgütlü olarak işleyen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi.

Bursa İnegöl merkezli 4 ayrı ilde 450 jandarma personelinin katıldığı operasyonda 35 zanlı yakalandı.Y apılan aramalarda çok sayıda silah, çek, senet ele geçirildi, 6 milyar lira değerindeki gayrimenkul ve 31 şirkete el konuldu.

İçişleri Bakanlığı Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada, “6 milyar lira değerinde gayrimenkule el konuldu. Organize suç örgütlerine karşı aralıksız mücadele etmeye kararlıyız. Operasyonları düzenleyen kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Şehir eşkıyalarının tepelerine bineceğiz. Onlara göz açtırmayacağız. Halkımızın huzurunu kaçıranların her an enselerindeyiz” dedi.

ŞUBE MÜDÜRÜ

Operasyon kapsamında ilginç bir ismin de gözaltına alındığı öğrenildi. HSK’da Şube Müdürü iken 22 Eylül’de jet hızıyla görevden alınan ve Nallıhan Adliyesi’ne sürüken  İ.H.E.’nin Jandarma’nın dosya kapsamında şüpheli olduğu ve kolluk kuvvetlerince gözaltına alındığı öğrenildi.

İ. H. E.’nin  jandarmanın teknik takibine takıldığı kaydedildi. Soruştırmanın İnegöl Cumhuriyet Başsavcışığı’nca yürütüldüğü öğrenildi.