SON TV

Teşvik sonuçları öğren 2018 MEB Özel okul teşvik sonuçları burada

Özel teşvik sonuçları merakla bekleniyordu ve açıklandı. Veliler ve öğrenciler MEB tarafından yapılacak açıklamayı merakla bekliyordu ve müjdeli haber bugün geldi. Özel okul teşvik sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Teşvik sonuçları öğren 2018 MEB Özel okul teşvik sonuçları burada

Özel teşvik sonuçları merakla bekleniyordu ve açıklandı. Veliler ve öğrenciler MEB tarafından yapılacak açıklamayı merakla bekliyordu ve müjdeli haber bugün geldi. Özel okul teşvik sonuçlarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Öğrenciler ve ebeveynler 2018 yılı eğitim ve öğretim desteği yerleştirme sonuçlarını Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden öğrenebiliyor. İşte 2018 özel okul teşvik sonuçları sorgulama ekranı…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bazı öğrencilerin eğitimlerine destek veriliyor. Ailelerin günlerdir beklediği teşvik sonuçları bugün açıklandı. Bu yıl ilk kez hayata geçen uygulama ile binlerce öğrencinin eğitim hayatı için destek ödemeleri yapılacak.

2018 yılı eğitim ve öğretim desteği almaya hak kazananlar 17-21 tarihinde Eylül 2018 Nakil ve Kesin Kayıt işlemlerini yapacak. 24 Eylül 2018 tarihinde Ek Yerleştirme sonuçları açıklanacak. 24-28 Eylül 2018 tarihinde Ek Yerleştirme Kayıt işlemleri başlayacak.

ÖZEL OKUL TEŞVİK SONUÇLARI TIKLA ÖĞREN

ÖZEL OKUL TEŞVİK TUTARI NE KADAR?

Okul öncesi eğitim kurumlarındaki 6 bin öğrenciye 3 bin 290’ar lira, ilkokullardaki 15 bin öğrenciye 3 bin 960’ar lira, ortaokullar ve liselerdeki 15 biner öğrenciye 4 bin 610’ar lira ile temel liselerdeki 24 bin öğrenciye 3 bin 960’ar lira olmak üzere, toplam 75 bin öğrenciye, bu yıl ilk kez eğitim öğretim desteği verilecek.

KESİN KAYITLARINIZI YAPMAYI UNUTMAYIN!

Öğrencilerin, yerleştiği özel okula nakil ve kesin kayıt işlemlerini 17-21 Eylül tarihleri arasında tamamlaması gerekiyor. Boş kalan kontenjanlar için ise aynı tercihler üzerinden 24 Eylül’de ek yerleştirme işlemi yapılacak ve ek yerleştirme kayıt işlemleri 24-28 Eylül 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

ETİKETLER: