SON TV

Trafik denetimine takılan alkollü hakim, tayin edildiği Van’a gitmedi

Adana'da cumartesi gecesi alkollü araçla yakalandığı polislere mukavemet gösteren ve hakaret eden hakim, tedbiren tayin edildiği Van'a gitmemek için rapor aldı.

Trafik denetimine takılan alkollü hakim, tayin edildiği Van’a gitmedi

Adana’da geçtiğimiz cumartesi gecesi trafiği tehlikeye düşüren bir aracı durdurmak üzere uyarı ve anonsları dikkate almayarak kaçmaya başlayan sürücünün kovalamacası ancak bir duvara çarptığında son buldu.

POLİSE MUKAVEMET VE HAKARET

Aracından inerek polislere hakaret etmeye başlayan şahsın Hayrettin Yavuz adlı bir hakim olduğu ortaya çıktı. Polislere mukavemet gösteren ve hakaretler yağdıran Hayrettin Yavuz, bıçak kendi aracının da lastiklerini kestiği öğrenildi.

Hakimin polislere direnmesi üzerine olay adliyeye intikal etti. Olay yerine savı gelmesinin ardından 1. hakim olduğu öğrenilen Yavuz’un sağlık kontrolleri yapılırken hukuki süreç de başlatıldı.

TAYİN EDİLDİ, RAPOR ALIP GİTMEDİ

Hakim Yavuz hakkında ‘mala zarar verme’, trafik güvenliğini tehlikeye düşürme’ ve ‘polise mukavemet’ suçlarından soruşturma başlatıldı. Soruşturma Hakim Yavuz’un Adana’da görevli olduğu adliyedeki savcılarca yürütülecek.

Öte yandan Hakim ve Savcılar Kurulu da (HSK), konuyu incelemeye aldı. HSK, olayın hemen ardından Yavuz’u tedbiren Van’a tayin etti. Ancak Yavuz’un rapor alarak Van’a gitmediği ve emekli olmaya hazırladığı ortaya çıktı.