SON TV

TRT Rusça yayın hayatına başladı!

TRT Genel Müdür Yardımcısı Serdar Karagöz ise attığı tweetiyle TRT Rusça'nın yayın hayatına başladığı şu sözlerle duyurdu: "TRT Rusça, Rusça konuşulan ülkelerde doğru bilgiye ve doğru habere erişim sunacak. Dezenformasyon ve manipülasyon ile mücadelede etkin bir rol üstlenecek."

TRT Rusça yayın hayatına başladı!

TRT’nin yeni haber mecrası TRT Rusça, dijital platformlarda yayın hayatına başladı. TRT’den yapılan açıklamaya göre yeni mecra; çarpıcı röportajlar, bilgilendirici raporlar ve ilgi çeken videolar aracılığı ile Rusça yayınlarda etkili olmayı hedefliyor.

TRT Rusça’nın “Rusça konuşulan ülkelerde doğru bilgi ve doğru habere erişim sunacağı, dezenformasyon ve manipülasyon ile mücadelede etkin bir rol üstleneceği” ifade edildi. TRT Genel Müdür Yardımcısı Serdar Karagöz ise attığı tweetinde şunları yazdı: “TRT Rusça, Rusça konuşulan ülkelerde doğru bilgiye ve doğru habere erişim sunacak. Dezenformasyon ve manipülasyon ile mücadelede etkin bir rol üstlenecek.”

Platformun Moskova başta olmak üzere, çok geniş bir coğrafyada, pek çok şehirde muhabirleri aracılığıyla bölgenin nabzını tutacağı belirtiliyor.