SON TV

Trump’ın destekçisi rapçi West, Trump’a rakip oluyor

Rapçi Kanye West, desteklediği Trump'a rakip oluyor. West'in adaylık açıklamasına ilk destek Elon Musk'tan geldi.

Trump’ın destekçisi rapçi West, Trump’a rakip oluyor

Rapçi Kanye West Amerika Birleşik Devletleri Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Müzik prodüktörü ve moda tasarımcısı olan Kanye West, Kim Kardashian ile evli. Dolayısıyla West’e ilk destek eşi Kardashian’dan geldi. Diğer bir desteği ise özellikle son yıllarda teknoloji denince ilk akla gelen isimlerden Elon Musk verdi.

Daha önce ABD Başkanı Donald Trump’ı destekleyen açıklamalarda bulunan ve Trump’ı Beyaz Saray’da ziyaret eden West, Kasım’da yapılacak seçimlere aday olarak gireceğini söyledi. Twitter hesabından paylaşımda bulunan West, “Tanrı’ya inanarak, vizyonumuzu birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek Amerika’nın vaatlerini gerçeğe dönüştürmeliyiz” dedi.

ABD bayrağıyla bitirdiği açıklamasına seçim sloganını olarak “VISION2020” yani “VİZYON2020” seçtiğini de ifade etti.

West’in seçimlere gerçekten katılıp katılmayacağı veya resmi başvuru yapıp yapmadığı henüz net olarak bilinmiyor. Ancak birçok eyalette bağımsız adaylık başvuruları devam ettiği için West’in aday olmasının önü hâlen açık.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, West’in twitine “Benim tam desteğim senindir” şeklinde karşılık verirken Kim Kardashian ise West’in twitini alıntılyarak ABD bayrağı ile birlikte paylaştı.

Nisan 2020’de açıklanan Forbes’un milyarderler listesine giren West’in mal varlığı şu şekilde:

  • Bank of America’nın 3 milyar dolar değer biçtiği Yeezy markasının 1,26 milyar dolarlık hissesi.
  • 17 milyon dolar nakit
  • 35 milyon dolar borsa yatırımı
  • 21 milyon dolarlık gayrimenkul
  • 3 milyon 845 bin 162 dolarlık araç
  • 294 bin 50 dolarlık çiftlik hayvanı

Beyaz Saray’ın 2 yıl öncesine kadar sık ziayretçisi olan West, Kasım seçimlerinin adaylarından mevcut başkan Trump’ın sıkı destekçisiydi. Ancak daha sonra kandırıldığını ve artık siyasetten uzak duracağını söyleyen West, Trump’a desteğini geri çekmişti. Fakat, 2019’a gelindiğinde Twitter’dan “Trump her zaman” yazarak şaşırtmıştı.