SON TV

Trump’tan, kasırga mağdurlarına şok sözler

ABD Başkanı Donald Trump, Florence kasırgasının vurduğu Kuzey Karolina eyaletini ziyareti sırasında, mağdurlarla yaptığı konuşmalarda tepki çeken sözler sarf etti

Trump’tan, kasırga mağdurlarına şok sözler

ABD Başkanı Donald Trump  Florence Kasırgası’nın vurduğu bölgeleri ziyaret ediyor. Trump, ziyaretleri esnasında zaman zaman yardım faaliyetlerine katılıp insanlara moral vermeye çalışırken öte yandan büyük gaflara imza atıyor.

Trump, ziyareti kapsamında afet bölgesinde incelemeler yapacak. Trump, uçağından indiğinde yaptığı açıklamada, “Buradaki çok özel ve yetenekli tüm insanlara teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

ABD’de en az 35 can alan Florence Kasırgası’nın sular altında bıraktığı Kuzey ve Güney Karolina eyaletlerinden yaptığı açıklamalarla tepki çeken Donald Trump yardım faaliyetlerine katılıp moral verirken, kimi zaman söyledikleriyle tepki çekti.

“KEYFİNİ ÇIKAR”

Kiliselerde yemek dağıtıp enkazlar arasında dolaşan, yetkililerle yardım çalışmalarını ele alan Trump, kasırga mağdurlarına yiyecek dağıtırken sürekli “Güzel günün keyfini çıkarın, keyifli bir gün geçirin” gibi konuşmalarıyla şaşkınlık yarattı. Yine bu esnada, eline gıda yardımı tutuşturduğu bir vatandaşa “Keyfini çıkar” demesi de kameralara yansıdı.

TEKNE GAFI

Trump, afet bölgesinde inceleme yaparken, rüzgarın büyük beyaz bir yatı uçurup arka bahçelerine gelen aileye de: “Bu sizin kendi tekneniz mi yoksa sizin tekneniz haline mi geldi? En azından bu işlerden güzel bir tekne edinmişsiniz. Yasa ne diyor? Belki de sizin tekneniz olur artık.” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER: