SON TV

Tunceli’de donarak şehit olan askerler kimler? Donarak şehit olan askerlerin isimleri

Tunceli Nazımiye'de iki asker donarak şehit oldu! Olumsuz hava koşullarından dolayı Hipotermi'ye yakalanarak şehit olan iki Türk askerinin kim olduğu ve rütbeleri araştırılmaya başlandı. İşte Türkiye'yi yasa boğan şehitlerin isimleri..

Tunceli’de donarak şehit olan askerler kimler? Donarak şehit olan askerlerin isimleri

Tunceli Nazımiye’de iki asker olumsuz hava koşullarından dolayı donarak Hipotermi’ye yakalanıp şehit oldu. Yapılan haberlerin ardından Tunceli’de donarak şehit olan iki asker’in isimleri ve rütbeleri merakla araştırılmaya başlandı.Dün gece 2 askerimiz şehit düştü. Tunceli’de donarak şehit olan askerler kimdir? Şehit olan askerlerin isimlerini ve özgeçmişlerini haberimizde bulabilirsiniz.

İki askerimizde Mersinliydi. Ferruh Dikmen evli ve bir çocuk babasıydı. Asım Türkrl ise bekardı. Nazimiye kırsalında teröristlere karşı operasyon yapan askerlerimizden ikisi donarak şehit düştü. Valilikten yapılan açıklamada olumsuz hava koşullarından etkilenen birliklerin hava şartlarının kısmen düzelmesine müteakip bölgeden helikopterle tahliye edildiği belirtildi. Açıklamada ne yazık ki 2 askerimizin ise şehit düştüğü belirtildi. Ferruh Dikmen ve Asım Türkel’in acı haberleri memleketleri Mersindeki ailelerine bildirildi.

İşte Tunceli’de donarak şehit olan iki askerin isim ve rütbeleri…

Şehit jandarma uzman çavuşlar Ferruh Dikmen ve Asım Türkel, Nazımiye ilçesinde düzenlenen operasyon alanında, yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle girdikleri hipotermi sonucu kaldırıldıkları Tunceli Devlet Hastanesi’nde dün akşam şehit oldu. Gece yarısı Elazığ’a getirilen şehit askerler için havalimanında bugün sabah saatlerinde uğurlama töreni düzenlendi. Törene Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Elazığ Vali Vekili Mustafa Gül ve askeri yetkililer katıldı.

Şehitlerin cenazelerinin tören alanına getirilmesinin ardından özgeçmişleri okundu ardından dua edildi.

Törende konuşan Tunceli Valisi Tuncay Sonel, vatan üzerinde emelleri olan hainlere fırsat verilmemesi gerektiğini belirterek, “Adeta fare gibi dağlarda kaçacak delik arayan teröristleri son terörist kalmayıncaya kadar tek tek öldüreceğiz. Çünkü bu vatan kolay kazanılmadı. Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun, makamları ali olsun, Allah şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına, milletimize sabır versin, baş sağlığı diliyoruz. Yüce Rabbim vatanımızı, milletimizi, birliğimizi, beraberliğimizi, ezanımızı, bayrağımızı bozmak isteyenlere, bu güzel vatan uğrunda çeşitli emelleri olan hainlere fırsat vermesin, şehitlerimizin tekrar mekanları cennet olsun. Yüce Rabbim kahraman güvenlik güçlerimizin ayağına taş değdirmesin”dedi. Konuşmanın ardından, şehitlerin cenazeleri memleketleri Mersin’e uğurlandı.

UZMAN ÇAVUŞ ASIM TÜRKEL – MERSİN

Nazimiye’de donarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel’in Mersin’deki ailesine acı haber verildi.

Tunceli’nin Nazimiye ilçesi kırsalında operasyonda soğuk hava ve tipi nedeniyle donarak şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel’in (23), Mersin’deki ailesine acı haber verildi. Geçtiğimiz yıl göreve başlayan ve bekar olan Asım Türkel’in biri kız 2 kardeşi olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Tunceli İl Jandarma Komutanlığına bağlı JÖH timleri, Nazimiye ilçesi Sarıyayla köyü kırsalında bölücü terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirdi. 2 gündür kötü hava koşullarının etkili olması, yüksek kesimlere kar yağması dolayısıyla hava sıcaklığı eksi 5 derecelere kadar düştü. Önceki gün gece saatlerinde operasyon bölgesinde aşırı tipi ve sisin de etkili olmasıyla birlikte bölgede bulunan askerlerin donma tehlikeleri yaşamaları üzerine kurtarma ekipleri sevk edildi. Operasyon bölgesine gelen helikopterle donma tehlikesi geçiren 2 asker Tunceli Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Mersinli Jandarma Uzman Çavuş Asım Türkel ile Feruh Dikmen yapılan tüm müdahalele rağmen şehit oldu.

Şehit Türkel’in merkez Toroslar ilçesine bağlı Arpaçsakarlar Mahallesi’nde oturan ailesi, acı haberi askeri yetkililerden aldı. Ailenin oturduğu ev ile yakındaki evler Türk bayraklarıyla donatılırken, aileyi komşular ve yetkililer teselli etmeye çalıştı. 1’i kız 2’i kardeşi olan şehit Türkel’in bekar olduğu, 2017 yılında göreve başladığı öğrenildi.

FERRUH DİKMEN – MERSİN

Jandarma Uzman Çavuş Ferruh Dikmen’in acı haberi Mersin’deki ailesine ulaştı.

Şehidin cenazesinin bugün öğle namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından defnedileceği belirtildi.

Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Yeşilovacık Mahallesi’ndeki ailesine ulaştı. Şehit uzman çavuş Dikmen’in 2 yıl önce Büşra Dikmen ile evlendiği 6 aylık Yağız Efe isimli çocuklarının olduğu öğrenildi.

Şehidin ailesine acı haberin verilmesinin ardından evlerine Türk bayrağı asıldı. Şehidin yakınları aileye taziye dileklerinde bulundu.

Evli ve 1 çocuk babası olan şehit Uzman Çavuş Ferruh Dikmen’in cenazesinin bugün ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra memleketinde toprağa verileceği öğrenildi.

Dün gece 2 askerimiz şehit düştü. Tunceli’de donarak şehit olan askerler kimdir? Şehit olan askerlerin isimlerini ve özgeçmişlerini haberimizde bulabilirsiniz. İki askerimizde Mersinliydi. Ferruh Dikmen evli ve bir çocuk babasıydı. Asım Türkel ise bekardı. Nazimiye kırsalında teröristlere karşı operasyon yapan askerlerimizden ikisi donarak şehit düştü. Valilikten yapılan açıklamada olumsuz hava koşullarından etkilenen birliklerin hava şartlarının kısmen düzelmesine müteakip bölgeden helikopterle tahliye edildiği belirtildi. Açıklamada ne yazık ki 2 askerimizin ise şehit düştüğü belirtildi. Ferruh Dikmen ve Asım Türkel’in acı haberleri memleketleri Mersindeki ailelerine bildirildi.