SON TV

Türk heyeti Lübnan’da sevgi seliyle karşılandı

Büyük bir patlamayla sarsılan Lübnan'a destek ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan halkının sevgi gösterileriyle karşılaştı.

Türk heyeti Lübnan’da sevgi seliyle karşılandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Beyrut’ta meydana gelen patlamayla sarsılan Lübnan’a destek ziyaretinde bulundu.

TÜRK HEYETİNE SEVGİ GÖSTERİSİ

Türk heyet, Türkiye’nin iyi dileklerini iletmenin yanı sıra bölgede incelemelerde de bulundu. Türk heyetin geleceğini öğrenen Lübnan halkı, sokaklara çıkıp heyeti karşıladı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, kendilerini karşılayan kalabalığa hitap ederken bir anda “Recep Tayyip Erdoğan” ve “Canım kanım sana feda olsun Erdoğan” sloganları atılmaya başlandı.

Türkiye’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duydukları sevgiyi sloganlarla gösteren Lübnanlılar, birçok Türk bayrağını Lübnan sokaklarında dalgalandırdı.

Türk heyeti Lübnan'da sevgi seliyle karşılandı

Oktay ile Çavuşoğlu yaptıkları açıklamada kısa ancak anlamlı konuştu. Her iki isim de Türkiye’nin her daim Lübnan’ın yanında olmaya devam edeceğini söyledi.