SON TV

Türk şirketten Afganistan’da teknoloji hamlesi

Akdeniz Teknoloji, Afganistan’da 13 havalimanının iletişimini sağlayan uydu haberleşme sisteminin karasal olarak yedeklenmesi ve sürdürülmesi ihalesini aldı

Türk şirketten Afganistan’da teknoloji hamlesi

Akdeniz Teknoloji, Afganistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından düzenlenen 1 milyon 415 bin dolarlık 13 havalimanının iletişimini sağlayan uydu haberleşme sisteminin kurulacak alt yapı ile karasal olarak yedeklenmesi ve sürdürülmesi ihalesini kazandı. Şirketin yönetim kurulu başkanı, hedefimiz, “yüksek katma değerli teknoloji hizmetleriyle uluslararası piyasanın oyuncularından biri olmak” açıklamasını yaptı.

Afganistan Sivil Havacılık Otoritesi tarafından düzenlenen 1 milyon 415 bin dolarlık ihale, ülkede bulunan 4’ü uluslararası 13 havalimanın hava trafiği iletişiminin uydu aktarımının kesintiye uğradığı durumlarda karasal altyapı ile kesintisiz olarak sürdürülmesini öngörüyor. VSAT sistemi ile uydu üzerinden çalışan Mikrodalga Bağlantı Sistemi, uydu iletişiminde problem yaşandığında Akdeniz Teknoloji tarafından kurulacak alt yapı ile karasal olarak sürdürülecek ve yedeklenecek.

HEDEF, ULUSLARARASI OYUNCULARDAN BİRİ OLMAK

Akdeniz Güvenlik  Necmeddin Şimşek Akdeniz Güvenlik’in savunma sanayi ve güvenlik alanındaki teknoloji deneyimini ülke sınırları dışına taşıdığını hatırlattı. Şimşek “Akdeniz Güvenlik fiziki güvenlik ağırlıklı yapısından; yazılım ve savunma sanayi alanında da yeniden yapılanmasıyla artık teknoloji ihraç eden oyunculardan biri. Üstelik bunu yerli ve milli birikimimizle yapıyoruz. Hedefimiz, yüksek katma değerli teknoloji hizmetleriyle uluslararası piyasanın oyuncularından biri olmak. Bu kriz koşullarında Akdeniz Teknoloji’nin yerli ve milli üretimiyle ileri teknoloji ürünlerini ihraç etmesi çok anlamlıdır“ dedi.

İLERİ TEKNOLOJİ PROJELER İHRAÇ EDİLİYOR

Akdeniz Güvenlik’in bağlı ortaklığı olan Akdeniz Teknoloji savunma sanayi ve güvenilik alanında ileri teknolojili projeler üretiyor ve ihraç ediyor. Akdeniz Teknoloji daha önce Libya, Mısır gibi ülkelerde gelişmiş kent güvenlik sistemleri kurmuştu.

ETİKETLER: